2021FotbalSport

FK Varnsdorf – SK Líšeň 2019 1:1 (0:1)

V dohrávce 15.kola F:NL přivítali varnsdorfští 28. března 2021 na svém hřišti průběžného lídra soutěže, brněnský celek SK Líšeň 2019. Utkání se opět odehrálo bez diváků. Několik skalních fanoušků si za plotem, v řádných rozestupech, užilo pohledné utkání s celou řadou dramatických akcí v podání obou mužstev. Bylo se na co koukat. Bez nadsázky se dá říci, že to doposud byl nejpohlednější fotbalový zápas letošního ročníku. Hrálo se na obě brány včetně celé řady šancí. Skóre se poprvé měnilo ve třinácté minutě. Akci hostů vedenou Milanem Lutovským nepřesně odhadl domácí brankář Martin Vaňák, který pozdě vyběhl a ve vápně došlo ke kontaktu, který rozhodčí posoudil jako faul. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Jaroslav Málek, 0:1. Líšeňští se stáhli do bloku před svou branku a ponechali varnsdorfským prostor k dobývání své svatyně. Sami využili každé příležitosti k založení rychlého brejku. Na obou stranách bylo k vidění několik nepřesných pokusů o střelbu a nevyužitých rohových kopů. Vstup do druhé půle se varnsdorfským vydařil parádně. Z krásné jednoduché akce po pravé straně se přetažený centr dostal na hlavu Patrika Schőna, který uklidil balon za záda bezmocného brankáře, 1:1. Domácí byli dál aktivnější, ale další velké příležitosti buď skončili střelou vedle branky nebo je zlikvidoval brankář hostí. Veseleji mohlo být v sedmdesáté sedmé minutě. Hostující Reteno Elekana zastavil pronikajícího domácího útočníka nedovoleným způsobem. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Adam Ondráček, kterému se kop ale vůbec nepovedl, a tak dal líšeňskému brankáři, Vlastimilu Veselému, šanci vyniknout. Hra se postupně oboustranně přitvrdila a hlavní arbitr začal rozdávat žluté karty. V závěrečném náporu se varnsdorfští snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale kompaktní obrana hostů odolala. Hosté nakonec z Varnsdorfu odjížděli spokojeni alespoň s jedním bodem, to domácí ztráta dvou jistě mrzí.