2021FotbalSport

FK Varnsdorf – MFK Chrudim  1:2 (0:2)

V 18.kole F:NL přiřadil los varnsdorfským fotbalistům na 14.duben 2021 za soupeře celek MFK Chrudim. Za aprílového počasí, vidělo naživo celkem pohledné utkání několik skalních zaplotových fanoušků a na streamu v teple domova ti ostatní. Bohužel snaha o další jarní body vzala za své v rozmezí 24. a 26. minutě prvního poločasu. Nejprve byl varnsdorfský Matyáš nedůsledný ve vlastním pokutovém území při přebírání míče, čehož využil Tomáš Dostálek a dostal se k míči, ve snaze zabránit mu vystřelit byl faulován. K nařízenému pokutovému kopu se postavil aktuální lídr střelců soutěže Ladislav Mužík a nedal Adamovi Richtrovi střelou k tyči šanci, 0:1. A za dvě minuty bylo ještě hůře. Domácí obrana nezachytila rychlou kombinaci hostů a Petr Juliš sice nadvakrát ale přesto podruhé překonal Adama Richtera a zvýšil na 2:0 pro Chrudim. Varnsdorfští se z drtivého úderu do konce první půle nevzpamatovali a s notnou dávkou štěstí další branku neinkasovali. I když celý druhý poločas byl zcela v jejich režii, chrudimští svou zahuštěnou obranou jim toho moc nedovolili. Většina akcí domácích končila odkopem hostující obrany a když se jim již podařilo vystřelit, míč byl sražen houštinou obránců do autu nebo na roh. Snaha varnsdorfských byla přece jen korunována brankou. Dvě minuty před koncem základní hrací doby se ve vápně prosadil kapitán Pavlo Rudnytskyy a snížil na 1:2. V nastaveném čase chrudimští zdržovali, za což si vykoledovali několik žlutých karet, ale těsné vítězství uhájili. Výsledková houpačka domácích pokračuje. Škoda. Za výkon v druhé půli by jim alespoň bod slušel.