2021FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Ústí nad Labem 0:1 (0:0)

V posledním kole F:NL, ročníku 2020/21, se varnsdorfští fotbalisté 31. května 2021 utkali na svém stadionu s mužstvem FK Ústí nad Labem. Oba týmy již znaly letošní umístění v konečné tabulce, a tak se dal očekávat oboustranně celkem „bezstarostný“ fotbal. První poločas byl v režii domácích hráčů. Od úvodního hvizdu hlavního arbitra předváděli rychlou kombinační hru. Ne všechny akce se jim podařilo zrealizovat dle jejich představ, přesto necelá dvoustovka diváků na stadionu a stovka na streamu byla  s herním projevem jistě spokojena. I když k dokonalé pohodě chybělo to hlavní, a to brankové vyjádření. K tomu byli blíže hosté, kterým se povedly dvě rychlé akce a jen díky úspěšným zákrokům Adama Richtera skončila první půle bez branek. Do druhé části nastoupili více nabuzeni ústečtí a za svou aktivitu byli v padesáté třetí minutě téměř odměněni. Ústecký Václav Prošek prošel s míčem až do velkého vápna, položil si gólmana a poslal přihrávku volnému Chodorovi, který ale tak dlouho váhal se zakončením, až vracející se varnsdorfský obránce Richter, stačil z brankové čáry odkopnout míč do autu. To v šedesáté třetí minutě již byly modrobílý úspěšný. Po rychlé rozehrávce na si centr naběhl Václav Prošek, utekl obraně a nikým neatakován tentokrát sám, nedal Richterovi šanci, a bylo to 1:0 pro hosty. Varnsdorfští se snažili vrátit do zápasu, ale hosté dobře bránili, a tak se jejich snaha míjela účinkem. V nastavení se do útočných akcí zapojil i brankář, ale ani přesilovka nepřinesla kýžený efekt. V posledním závaru se sice varnsdorfští začali radovat z dosažené branky, ale praporek pomezního rozhodčího zůstal dole a píšťalka hlavního sudího němá. Jestli to opravdu byla nebo nebyla branka se již nedozvíme. Co víme jistě je, že v posledním utkání sezony si hosté z Varnsdorfu odvezli tři body a oplatili jim tak jejich podzimní výhru v Ústí nad Labem.