2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 6:2 (1:0,2:0,3:2)

Třetí utkání letošního ročníku KHL Libereckého kraje odehráli varnsdorfští hokejisté na domácím ledu 28. září 2021. Soupeřem jim byl tým HC Slavoj Liberec. Sedm desítek diváků jistě bylo zvědavo, jak a zda se domácí vyrovnají s nedělní porážkou. Vyrovnali, a to tím nejlepším způsobem.

Od úvodního buly oba týmy nasadili vysoké tempo. Liberečtí se snažili praktikovat svou typickou rychlou kombinační hru, ale domácí napadali jejich rozehrávku již v jejich obranném pásmu a následně i dobře vykrývali střední pásmo. Sami se po získání puku rychle tlačili před jejich branku. I když jejich souhra měla k ideálu daleko, byl to liberecký gólman, který měl více práce. Prvně kapituloval ve čtrnácté minutě, když kombinaci zakončoval Adam Pešek. Následně měli šanci zvýšit skóre, ale nevyužili přesilovku, když za napadení byl vyloučen liberecký Nikolič. Do konce první třetiny se hrál pohledný hokej s celou řadou šancí, ale skóre se již neměnilo.

V úvodu druhé třetiny domácí zaskočili hosty rychlou akcí, kterou nenápadnou střelou úspěšně zakončoval Jaroslav Matějka, 2:0. Liberečtí se snažili o korekci, ale domácí dobře četli jejich rozehrávky a sami se poměrně snadno dostávali do jejich obranného pásma. Sice je přibrzdilo ve dvacáté druhé minutě vyloučení Jakuba Damnitze za hákování, ale hosté výhodu nevyužili. Obdobně si vedli i domácí, když od dvacáté sedmé minuty za hákování seděl na trestné lavici Martin Duda. Zpřesněná kombinační hra a důraz v útočném pásmu přinesl varnsdorfským další branku ve třicáté první minutě, akci zakončoval František Prokop, 3:0. Za tohoto stavu se šlo předčasně do kabin, neboť technický personál musel řešit vypadlé ochranné sklo v rohu kluziště.

Na změnu nepříznivého stavu měli liberečtí již jen jednu třetinu. Jenže domácí komplikace nepřipustili, a byli to oni, kdo se snažil diktovat tempo. Za což byli po zásluze odměněni. Ve čtyřicáté páté minutě byl vyloučen liberecký Miroslav Adamec a tentokrát varnsdorfští již nezaváhali. Druhou brankou v utkání na 4:0 zvyšoval Jaroslav Matějka. Za necelé dvě minuty to již bylo 5:0, to zakončoval Karel Horák. V padesáté minutě Jaroslav Matějka třetí brankou v utkání zvyšoval na 6:0. Varnsdorfští polevili asi v domnění, že je rozhodnuto. Ještě nebylo. Liberečtí hrají naplno do poslední sirény. V padesáté druhé minutě jejich akci zakončoval Martin Bláha, 6:1.  O čtyři minuty později se do sítě domácích trefil Jiří Herda, 6:2. A když si následně šel na dvě minuty za podražení odpočinout Martin Žďánský, zdálo se je drama na obzoru. Nebylo. Varnsdorfští oslabení úspěšně ubránili, stejně tak dobře zvládli závěr zápasu a zaslouženě si připsali do tabulky první tři body.

Domácí            :  13:48 Pešek (Matějka, Žďánský), 20:31 Matějka (Pešek, Žďánský), 30:26 Prokop (Bali Šoltés), 45:54 Matějka (Žďánský, Pípa), 47:05 Horák (Damašek), 49:29 Matějka (Černý, Pešek)

Hosté               :  51:18 Bláha (Pojsl), 55:32 Herda (Tomíček)

Vyloučení        :  2:3
Využití              :  1:0