2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa  4:3 (0:1,2:1,2:1)

V dalším kole KHL Libereckého kraje čekal na varnsdorfské hokejisty na domácím ledu 10. října 2021 další těžký soupeř. Nevyzpytatelný tým HC Česká Lípa. Opět sedm desítek diváků bylo zvědavo, jestli domácí potvrdí vzestupnou formu, která je v minulém domácím utkání dovedla k přesvědčivému vítězství nad libereckým mužstvem v poměru 6:2.

Že to bude jiné utkání bylo jasno od úvodního buly. Českolipští na domácí vlétli a ti byli rádi, že stíhají hasit problémy v obraně. Když se již zdálo, že úvodní nápor přečkali, prostřelil Tomáš Kouřil po nahrávce France domácí branku hájícího Káchu, 0:1. A mohlo být i hůře. V osmé minutě si za nedovolené bránění odjel na trestnou lavici odpočinout Zdeněk Damašek. Hosté výhodu nevyužili a domácí se začali postupně dostávali do hry. Jejich útoky začali mít smyls a českolipští museli více myslet na obranu než na útok. Přesto do konce první třetiny byli lepším týmem, ale svoji převahu další brankou nepotvrdili.

Druhá třetina již byla více méně v režii domácích. I když museli být ostražití a pokrývat rychlé brejky českolipských, dařil se i jim rychlý přechod do útoku. Ve dvacáté šesté minutě vyrovnal Richard Heinze po spolupráci s Karlem Horákem, 1:1. Radost varnsdorfských fanoušků netrvala dlouho. Ve dvacáté osmé minutě druhou branku českolipských přidal po kombinaci Jonáš Havel, 2:1. Za další dvě minuty bylo opět srovnáno. Na konci kombinace celého domácího útoku byl Jakub Damnitz, 2:2. Ve třicáté sedmé minutě měli varnsdorfští výhodu jednoho muže na kluzišti, když za hákování odpočíval Minařík, ale nevyužili ji. Stejně jako část další přesilovky v závěru třetiny. Za napadení odpočíval Dvořák. Za nerozhodného stavu se šlo na druhou přestávku.

Poslední třetina měla rozhodnout o vítězi duelu. Domácí nevyužili druhou část přesilovky, naopak ve čtyřicáté čtvrté minutě inkasovali třetí branku z hole Radka Holčáka, 2:3. Hosté se snažili přidat pojistku, ale přibrzdilo je vyloučení Baška ve čtyřicáté šesté minutě za hákování. Domácí s výhodou naložili dost bídně, ale hosté vypadli z tempa. Naopak byli to varnsdorfští, kteří začali diktovat tempo hry a měli i další šance. V padesáté druhé minutě na 3:3 vyrovnal Jakub Damnitz po spolupráci s Karlem Horákem. A navíc v padesáté čtvrté minutě měli výhodu další přesilové hry, když na dvě minuty za nedovolené bránění byl vyloučen Novák. Jenže jejich přesilovka netrvalo dlouho, za hákování si šel odpočinout také domácí Pípa. Ale ani českolipští krátkou přesilovku nevyužili. Na konci padesáté sedmé minuty opět zafungovala spolupráce Horák – Damnitz a varnsdorfští šli poprvé v utkání do vedení, 4:3. V dramatickém závěru, kdy českolipští v poslední minutě utkání odvolali brankáře, varnsdorfští výsledek uhájili a do tabulky si zaslouženě připsali další tři body. Spokojeni s hokejem museli být fanoušci obou mužstev, i když ti domácí nakonec více.

Domácí            : 25:33 Heinz (Horák), 29:23 Damnitz (Prokop, Rubeš), 52:00 Damnitz (Horák), 56:58 Damnitz (Horák)

Hosté               : 04:49 Kouřil (France), 27:13 Havel (Šesták, Novák), 43:03 Holčák (Krupička)

Vyloučení        : 2:4

Využití             : 0:0