2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  3:5 (0:0,2:3,1:2)

Ve třináctém kole KHL Libereckého kraje přijeli 21. listopadu 2021 na led Zimního stadionu ve Varnsdorfu hráči týmu Lomnice nad Popelkou. Na domácí čekal další nelehký soupeř, jehož zápasová bilance byla čtyři vítězství a stejný počet porážek. Hrstka věrných fanoušků doufala, že se varnsdorfským borcům podaří přerušit šňůru nezdarů a po delší době dosáhnou na body.

Od úvodního buly se domácí snažili hrát kombinační hokej, ale proti zkušenému, sehranému týmu to měli těžké. Také hosté se první třetinu více méně hledali. A tak diváci viděli více snahy než hokejové souhry. Zato rozhodčí se činili. I když připustili tvrdou hru, náznaky faulů a zákeřnosti v zárodku trestali. Postupně si trestnou lavici vyzkoušeli tři domácí hráči a čtyři hosté. Výhody měly obě mužstva, ale ani jedno je nevyužilo. V první třetině se diváci branky nedočkali.

Druhá třetina již nabídla více hokeje ke koukání. Akce obou mužstev nabyly na přesnosti, a tak bylo jen otázkou času, kdo otevře skóre. Byli to hosté. Ve dvacáté třetí minutě po rychlém přečíslení nekompromisně zakončoval Martin Čakajík, 0:1. Akce, jak přes kopírák se jim povedla také o tři minuty později, zakončoval Jiří Maryška, 0:2. Varnsdorfští nerezignovali a vyrovnali hru. Ve třicáté minutě využili přesilovku a Martin Žďánský snížil na 1:2. A když ve třicáté osmé minutě František Prokop vyrovnal, radovala se celá střídačka. Jenže ve třicáté deváté minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Filip Damašek. Hosté nabídnutou výhodou nepohrdli a za necelou minutu po individuální akci Jiří Junek strhl vedení opět na stranu lomnických, 2:3.

Poslední třetina měla rozhodnout o vítězi. V úvodu domácí nevyužili přesilovku. Stejně tak i hosté, kteří měli výhodu od čtyřicáté osmé minuty. Drama přinesla padesátá třetí minuta. Nejprve domácí vyrovnali zásluhou Jakuba Damnitze, ale za čtrnáct vteřin! Filip Mizera překonal domácího brankáře a bylo to opět o branku, 3:4. Závěrečný nápor domácích zabrzdilo v padesáté osmé minutě vyloučení Ladislava Nedomlela. I když se ubránili, již při hře 5/5, v šedesáté minutě, inkasovali pátou branku. Na konečném stavu nic nezměnila ani závěrečná power play varnsdorfských. Hosté si odvezli tři body, i když domácí by si alespoň bod zasloužili.

Domácí            : 29:46 Žďánský (Kouřil), 37:41 Prokop (Žďánský), 52:01 Damnitz (Žďánský)

Hosté               : 22:30 Čakajík (Mizera, Rudiš), 25:09 Maryška (Rudiš, Kuch), 38:50 Junek, 52:15 Syrovátka J. (Syrovárka L.), 59:34 Čakajík (Mizera)

Vyloučení        : 7:7, 14:14 minut
Využití             : 1:1