2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Letci Letňany 1:4 (0:3,1:0,0:1) – junioři

Regionální liga juniorů pokračovala 10. prosince 2021 šestnáctým kolem. Varnsdorfští hokejoví junioři přivítali na svém ledu ambiciózní mužstvo 7. skupiny – HC Letci Letňany, jehož dosavadní zápasová bilance byla osm vítězství, jedno v prodloužení a sedm porážek.

První třetina určila charakter utkání. Od úvodního buly byli hosté lepším celkem. Rychlejší na puku, přesnější v kombinaci a důraznější v zakončení. Domácí se sice snažili o rychlé brejky, ale jejich akce postrádaly moment překvapení, rychlost při přechodu do útočné třetiny a přesnost v zakončení. Pražané poprvé skórovali při přesilové hře, když za hrubost na trestné lavici odpočíval Damašek, v zápisu je uvedeno jméno Aleksei Dobrov, 0:1. O necelou minutu později přidal druhou branku Filip Blažek a do třetice se za necelé dvě minuty opět trefil Dobrov. Stav po první třetině byl pro varnsdorfské ještě milostivý s ohledem na to, že většinu času se hrálo před jejich brankou.

Druhá třetina nabídla necelé sedmdesátce diváků přece jen vyrovnanější partii. Domácí přidali a opticky vyrovnali hru, ale hosté ji stále v pohodě kontrolovali. První branku varnsdorfských ve dvacáté deváté minutě zaznamenal Adam Pešek po přihrávce Tomáše Machálka. Ale na obrat v utkání to nestačilo. Pražené zpřesnili svou obrannou činnost a nepouštěli domácí na dostřel své klece. Sami vyráželi k rychlým brejkům.

V poslední třetině se varnsdorfští nadechli k velkému tlaku. Dokonce od čtyřicáté třetí minuty hráli dvouminutovou přesilovku 5/3, ale ani při tomto počtu hráčů se jim nepodařilo zaznamenat kontaktní branku. Naopak v poslední desetiminutovce sami museli odolávat sérii oslabení. Hosté měli od padesáté sedmé minuty také výhodu hry 5/3 a využili ji. Michal Vlačiha přidal čtvrtou branku, 1:4. Ve velmi nervózním závěru se ještě stačil poprat Martin Veroněk s Nedvědem. Ale nic to nezměnilo na konečném výsledku. Body si odvezli hosté do Prahy.

Domácí : 28:52 Adam Pešek (Machálek)

Hosté    : 15:36 Aleksei Dobrov (Filippov), 16:17 Filip Blažek (Fencl), 17:46 Aleksei Dobrov (Skyva), 56:57 Filip Vlačiha (Blažek)

Tresty    :   59:31 minuty
Využití  :   0:2, v oslabení 0:2
Diváci   :   63

Utkání řídili : hlavní : Martin Pudla, čárový : Tomáš Kouřil, Šimon Brňák

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1500