2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec n. N. 3:4 (2:1,1:1,0:2) – junioři

Nabitý prosincový program varnsdorfských hokejových juniorů v rámci RLJ pokračoval 15. prosince 2021 na ledu týmu ze sedmé skupiny – HC Benátky nad Jizerou. Zápas skončil jasným vítězstvím domácích v poměru 9:0. V dalším utkání, 17. prosince 2021, se představili na domácím ledu. Soupeřem jim byl vedoucí celek sedmé skupiny, mužstvo TJ HC Jablonec nad Nisou, jehož dosavadní zápasová bilance budí respekt. Z dosavadních sedmnácti utkání desetkrát zvítězili, dvakrát v nastavení a pětkrát byli poraženi.

Od úvodního buly bylo vidět, že obě mužstva chtějí hrát hokej. Domácí se snažili o atak branky hostů a již v první minutě se jim aktivita vyplatila. Rychlý brejk po nahrávce M. Veroňka zakončil Filip Damašek, 1:0. Hosty branka moc nedeprimovala. Varnsdorfská obrana si musela dávat dobrý pozor na rychlé kombinace hostů. Ve čtvrté minutě neuhlídali Tomáše Jakubce, který po akci celého útoku překonal domácího brankáře, 1:1. Do konce první třetiny viděli diváci oboustranně aktivní hokej. Ani rozhodčí neměli moc práce, jen v sedmnácté minutě poslali na trestnou lavici varnsdorfského Jarábka za sekání. Hosté nabídnutou šanci nevyužili. Zato domácí ve dvacáté minutě přidali druhou branku zásluhou Tomáše Machálka, 2:1.

Laxní vstup varnsdorfských do druhé třetiny jablonečtí okamžitě potrestali. Ve dvacáté první minutě druhou brankou v utkání vyrovnal Jakubec. Do oboustranně rychlé hry se pozvolna začala vkrádat zvýšená míra agresivity. Tu ale rozhodčí začali trestat. Ve dvacáté třetí minutě byl za podražení vyloučen jablonecký Havlíček. Tuto přesilovku domácí ještě nevyužili. Až následující, když za podražení byl vyloučen Grešl. Kombinaci zakončoval Martin Veroněk a zvýšil na 3:2. Dvě přesilovky v třicáté první až třicáté šesté minutě měli i hosté, ale ani jednu nevyužili. Do konce třetiny viděli diváci celou řadu pěkných akcí, ale ani jednu branku.

V úvodu poslední třetiny měli varnsdorfští šanci zvýšit své vedení. Ve čtyřicáté první minutě byl za držení vyloučen jablonecký Šíma. Domácí přesilovku nevyužili. Naopak sami se museli bránit při oslabení od čtyřicáté sedmé minuty. Ani tentokrát branka nepadla. V poslední desetiminutovce hosté přidali a jejich zvýšená agresivita v napadání přinesla ovoce. Nejprve v padesáté sedmé minutě Tomáš Jakubec třetí brankou v utkání vyrovnal. Za dvě minuty na to zakončil akci po přihrávce Havlíčka, který zachytil nepřesnou rozehrávku domácích, 3:4. Varnsdorfští se sice snažili alespoň vyrovnat, ale to se jim nepodařilo.

Domácí : 00:56 Filip Damašek (M. Veroněk), 19:31 Tomáš Machálek (M. Veroněk), 29:49 Martin Veroněk (Vaněk, Pavlík)

Hosté    : 03:22 Tomáš Jakubec (Havlíček, Dědek), 20:31 Tomáš Jakubec (Havlíček, Dědek), 56:10 Tomáš Jakubec (Havlíček, Šíma), 58:04 Tomáš Jakubec (Havlíček, Dědek),

Tresty    :   08:16 minuty
Využití  :   1:0, v oslabení 0:0
Diváci   :   55

Utkání řídili : hlavní : Petr Michajličenko, čárový : Šimon Brňák, Daniel Liška

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1525.

Průběžná tabulka 8. skupina, včetně započítaných zápasů se soupeři ze 7. skupiny:

1. TJ HC Jablonec n/N. 18 11 2 0 5 125:81 37
2. Bílí Tygři Liberec B 14 9 1 2 2 101:45 31
3. HC TS Varnsdorf 18 10 0 0 8 71:80 30
4. HC Česká Lípa 17 5 0 1 11 84:117 16
5. HC Frýdlant 18 2 0 0 16 44:124 6