2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 z.s.  4:6 (1:1,2:3,1:2)

V šestnáctém kole KHL Libereckého kraje se varnsdorfské hokejové Áčko utkalo na svém ledu 19. prosince 2021 s průběžným lídrem soutěže, mužstvem HC Turnov 1931 z.s., jehož dosavadní zápasová bilance byla dvanáct vítězství a jen dvě porážky. Hrstka věrných domácích fanoušků doufala, že se varnsdorfským borcům podaří přerušit velmi dlouhou šňůru nezdarů a konečně dosáhnou na body.

Úvod tomu napovídal. Než se hosté rozkoukali, propasíroval Jakub Damnitz puk za záda jejich brankáře. Z utkání uběhlo čtyřicet vteřin. Branka varnsdorfské povzbudila a náhle jich bylo plné kluziště. Turnovští se malou chvíli hledali, ale brzo hru vyrovnali a před domácí brankou bylo náhle velmi rušno. Vyrovnat se jim podařilo až v patnácté minutě, když na trestné lavici odpočíval Pípa za nedovolené bránění. Přesilovku bleskově využil Jan Kotyza a vyrovnal na 1:1. Za dalších deset vteřin hráli turnovští další přesilovku, vyloučen byl Černohorský za zdržování?, ale nevyužili ji. Za nerozhodného stavu skončila první třetina.

Druhou třetinu zahájili hosté mohutným náporem, kterému domácí obrana odolávala jen do dvacáté třetí minuty. Daniel Maděra předvedl parádní sólo, které úspěšně zakončil blafákem, 1:2. A za necelé dvě minuty to již bylo 1:3 z pohledu domácích. To se trefil Josef Suska. Varnsdorfští měli od dvacáté šesté minuty šanci korigovat skóre, když na trestné lavici za krosček odpočíval Zákoutský. Ale nevyužili ji. Dočkali se až ve dvacáté deváté minutě, když se individuálně prosadil Jaroslav Matějka, 2:3. Velká šance na vyrovnání se jim naskytla od třicáté druhé minuty, když na trestné lavici odpočívali dva hráči hostů. Zákoutský za nedovolené bránění a Jandejsek za vyhození puku mimo hřiště. Jenže hosté se ubránili a naopak ve třicáté osmé minutě přidali čtvrtou branku. Skóroval Jan Vondráček.

Poslední třetina měla dvě rozdílné části. V první patnáctiminutovce se hrál hokej. Domácí se snažili o korekci skóre, ale většinu šancí nedokázali proměnit v kýženou branku. To hosté byli efektivnější. Ve čtyřicáté páté minutě přidal pátou branku Petr Zákoutský. Varnsdorfští se snažili o korekci skóre. Velkou šanci si vypracovali v padesáté minutě. Nahozený puk do útočného pásma dojel Ondřej Černý. Obhodil si brankáře hostů, který byl u puku pozdě, ale zakončit do prázdné brány se mu nepodařilo. V ní skončil turnovský obránce Suska. Za její posunutí vyfasoval dvě minuty. Ale domácí přesilovku nevyužili. Skóre v jejich prospěch se měnilo až na začátku padesáté páté minuty, individuálně se prosadil Martin Ždánský, 4:5. Posledních pět minut zápasu ovlivnila série vyloučení u obou mužstev. Nutno podotknout, že v tu chvíli téměř nikdo netušil za co. Tento stav vedl jen k zvýšené nervozitě na ledu. Místo hokeje se řešila vyloučení. Varnsdorfští se ve vlastním oslabení pokusili v poslední minutě o hru bez brankáře, ale místo vyrovnání inkasovali. Na konečných 4:6 do prázdné branky skóroval David Knap. Závěr vyrovnaného zápasu zásadně ovlivnilo několik nepochopitelných rozhodnutí arbitrů.

Domácí            : 00:40 Jakub Damnitz (Prokop), 29:00 Jaroslav Matějka, 34:09 Martin Žďánský (Matějka), 54:16 Martin Žďánský

Hosté               : 14:22 Jan Kotyza (Švík), 22:46 Daniel Maděra, 24:24 Josef Suska (Maďar), 37:31 Jan Vondráček (Švík), 44:33 Daniel Maděra, 59:47 David Knap

Vyloučení        : 7:5, 50:18 minut
Využití              : 0:2
Diváci               : 55

Utkání řídili : hlavní : Tomáš Mareš, čárový : Lucie Svobodová, Daniel Horažďovský

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0046