2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Česká Lípa  9:1 (1:0,4:0,4:1)

První utkání jarní části KHL Libereckého kraje sehráli varnsdorfští hokejisté na domácím ledu 9. ledna 2022. Čekal je nevyzpytatelný tým HC Česká Lípa. Téměř stovka diváků byla zvědava, jestli domácí konečně zabodují, neboť jejich dosavadní zápasová bilance je tristní. Jen dvakrát zvítězili a dvanáctkrát byli poraženi.

První třetina nabídla divákům svižný hokej, bohužel s celou řadou přehnaně tvrdých zákroků ze strany hostů. A tak rozhodčí měli práci již od úvodního buly. Fatální okamžik pro vývoj utkání přinesla hostům sedmá minuta. Nejprve byl za faul loktem na dvě minuty vyloučen českolipský Beránek. Při následné akci domácích dojížděl Jan Vaněk k brankáři hostů Andrýskovi, který měl puk v lapačce. Zastavil se před ním, ale byl zezadu sražen českolipským obráncem Novákem. Následoval Vaňkův nekontrolovatelný pád do branky přes Andrýska, který si poranil obě kolena a musel být střídán. Novák putoval na trestnou lavici na dvě minuty za krosček. Varnsdorfští přesilovku nevyužili, stejně jako další od třinácté minuty. První branky se dočkali až v osmnácté minutě, když se po individuální akci prosadil Martin Žďánský, 1:0. Tak skončila i první třetina.

Ve druhé třetině měli domácí od začátku mírnou převahu. Hosté museli více myslet na obranu a pomáhat své brankářské dvojce Pantellevovi. Navíc od dvacáté druhé minuty hráli v oslabení, když za krosček na dvě minuty odpočíval Beránek. Druhou branku domácích přidal po akci celého útoku ve dvacáté páté minutě Jan Vaněk a ve dvacáté deváté Martin Žďánský zvýšil již na 3:0. Od třicáté minuty to na ledu začalo jiskřit a trestné lavice byly v permanenci. Postupně byli vyloučeni tři hráči na obou stranách. Výhody ale využili jen domácí. Nejprve v krátké mezihře 5/5 ve třicáté třetí minutě na 4:0 zvyšoval Jan  Vaněk a následně ve třicáté páté minutě, když obě mužstva měla na ledu jen čtyři hráče, zvyšoval již na 5:0 Petr Bali Šoltés. V poslední vteřině druhé třetiny ještě stihl českolipský Nikl faulovat, což rozhodčím neuniklo. A za krosček si vysloužil dvě minuty.

Poslední třetině se dal očekávat nápor hostů, ale ten se nekonal, neboť arbitři nasadili přísnou laťku a začali nekompromisně vylučovat i za náznaky faulů. A tak trestné lavice v poslední třetině nestačily vystydnout. Od padesáté druhé minuty se dokonce hrálo 3/3. Celkem bylo vyloučeno šest domácích a sedm českolipských hráčů. Z výše uvedeného je patrné, že moc hokejové krásy k vidění nebylo. Více se diskutovalo, došlo i na několik strkanic a jednu boxerskou vložku. Přesto diváci viděli pět branek. Ve čtyřicáté šesté minutě Martin Žďánský zkompletoval hattrick, 6:0. V padesáté čtvrté minutě při hře 3/3 nejprve snížil na 6:1 českolipský Lukáš Krupička a ještě v téže minutě přidal sedmou branku domácích Filip Damašek, 7:1. V padesáté sedmé minutě byl po boxerské vložce vyloučen na pět minut a do konce utkání za sundání rukavic českolipský Beránek. Nabídnutou přesilovku varnsdorfští využili a přidali ještě dvě branky. Obě byly připsány Davidu Rubešovi. Dobrý vstup do jarní části sezony.

Domácí            : 17:50 Žďánský, 24:53 Vaněk (Černohorský, Chovanec), 28:49 Žďánský (Černý), 32:15 Vaněk (Damašek, Chovanec) 34:18 Bali Šoltés (Prokop), 45:50 Žďánský (Pípa), 53:50 Damašek (Chovanec), 57:15 Rubeš (Tenkrát, Damašek), 59:13 Rubeš (Damnitz, Vaněk)

Hosté               : 53:00 Krupička (Šesták)

Vyloučení        : 12:55 minut
Využití             : 3:0
Diváci              : 98

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0057.