2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – Bílí Tygři Liberec B 2:4 (1:2,0:1,1:1) – junioři

První domácí zápas „jarní“ části Regionální ligy juniorů odehráli varnsdorfští 11. ledna 2022. Soupeřem jim byl vedoucí tým 8. skupiny – Bílí Tygři Liberec B, jehož dosavadní zápasová bilance budí respekt. Čtrnáct vítězství a jen čtyři porážky. To domácí měli bilanci vyrovnanou, deset výher a deset porážek.

Úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. Nezvládnuté první střídání, kdy na ledové ploše zbyli jen hráči hostů a puk, nemohlo skončit dobře. Štěpán Vyhlídko nedal varnsdorfskému golmanovi šanci, 0:1. Šok pro domácí, ze kterého se dosti dlouho probírali. A liberečtí jim to vůbec neusnadňovali. Naopak jejich rychlé kombinace jim dělaly hodně velké starosti. A jen s vypětím sil odolávali. Přečkali oslabení, když v sedmé minutě byl za hákování na dvě minuty vyloučen Kamenický. Ale další brance hostů v šestnácté minutě již zabránit nedokázali. Skóroval Jan Huňor, 0:2. Šanci na změnu stavu dostali v osmnácté minutě. Za podražení byl vyloučen liberecký Meisel. Výhodu zúročili parádně, za dvacet šest vteřin na 1:2 snížil Filip Damašek. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Obraz hry ve druhé třetině se podobal té první. Hosté měli více ze hry, domácí se více méně úspěšně bránili. Občas se dostali na dostřel liberecké branky, ale jejich zakončení nebylo dost razantní, aby bylo korunováno vstřelením branky. Skóre se změnilo, ale ve prospěch hostů. Ve dvacáté osmé minutě se individuálně prosadil Lukáš Meisel, 1:3. Do konce druhé třetiny měla obě mužstva výhodu jedné přesilové hry, ale ani jedno ji nevyužilo.

V poslední třetině varnsdorfští zvýšili svou aktivitu, ale vstřelit kýženou rozdílovou branku se jim podařilo až ve čtyřicáté osmé minutě. Přemysl Kamenický snížil na 2:3. O minutu později sice dostali další šanci ke korekci skóre, když na trestné lavici za podražení odpočíval liberecký Strnádek, ale nevyužili ji. Poslední desetiminutovka byla oboustranně dosti nervózní. Nejprve se šli v padesáté druhé minutě odpočinout aktéři vzájemné strkanice, Veroněk kontra Meisel. Následovalo další vyloučení na straně hostů, Rybář za hákování. Hra 4/4 ani 4/3 další branku nepřinesla. Výhodu přesilovky doslali také hosté. V padesáté šesté minutě si šel za napadení odpočinou opět Veroněk. Ale ani hosté nebyli úspěšní. V posledních minutách se domácí pokusili o hru bez brankáře, ale liberečtí se úspěšně ubránili. Naopak čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou se jim podařilo vstřelit čtvrtou branku zásluhou Ondřeje Rydvala. V posledních vteřinách ještě museli rozhodčí vynaložit hodně úsilí k neutralizaci některých hráčů, aby výměna názorů zůstala jen ve verbální rovině.

Domácí : 17:26 Filip Damašek (M. Veroněk), 47:43 Přemysl Kamenický (A. Pešek)

Hosté    : 00:59 Štěpán Vyhlídko (R. Patzelt), 15:06 Jan Huňor (V. Rybář), 27:36 Lukáš Meisel, 59:56 Ondřej Rydval (P. Račko, Š. Vyhlídko)

Tresty    :   10:10 minuty
Využití   :   1:0, v oslabení 0:0
Diváci    :   83

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Michael Reichelt, Ladislav Mizera

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1540