2022MotoSport

Mistrovství Evropy do 250ccm – Liberec

Liberecký plochodrážní stadion ve Starých Pavlovicích hostil o víkendu 9. -10. července 2022 plochodrážní naděje z dvanácti států, kteří zde bojovali o titul mistra Evropy v kubatuře do 250ccm. V sobotu byly na programu dvě semifinálová klání, ve kterých se představili také čeští jezdci. V prvním Adam Bednář a Jan Hlačina. Náhradníkem byl Adam Nejezchleba. Ve druhém Vojtěch Šachl s náhradníkem Štěpánem Ševčíkem. Účast v nedělním finále si vybojoval Adam Bednář, který suverénním způsobem ovládl první semifinálový blok. Pět startů, pět vítězství. Druhým postupujícím domácím borcem byl Vojtěch Šachl, který ve své skupině vybojoval druhé místo. V nabitém nedělním finálovém klání se na stupně vítězů nakonec dostal jen Adam Bednář, když nestačil na syna slavného dánského jezdce Mikkel Andersena a polského reprezentanta Kevina Malkewicze. Druhý český zástupce ve finálovém klání, Vojtěch Šachl, obsadil sedmé místo.