2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – Bílí Tygři Liberec B  0:4 (0:3,0:0,0:1) – junioři

Série domácích utkání RLJ juniorů pokračovala dvěma zápasy. Nejprve se 26.října 2022 na ledu Zimního stadionu ve Varnsdorfu představil celek HC Česká Lípa. Po nešťastné druhé třetině, kdy domácí čtyřikrát inkasovali, si body odvezli hosté. Konečný výsledek byl 2:7 pro českolipské. O den později, 27. října 2022, přijelo mužstvo Bílí Tygři Liberec B.

Od prvního buly bylo jasné, že hosté si přijeli pro tři body a tomu podřídili vše. Agresivním herním projevem počínaje a přesností kombinací konče. Varnsdorfští se snažili vyrážet ze zabezpečené obrany k rychlým brejkům, ale liberečtí dobře četli jejich hru a když se k tomu přidala jejich pomalost a nepřesnost v rozehrávce, většina jejich akcí skončila ve středním pásmu, v lepším případě v rohu útočného pásma. O vývoji a osudu utkání se rozhodlo mezi šestou a dvanáctou minutou první třetiny, kdy hosté třikrát udeřili. V šesté minutě a sedmé minutě se prosadil Martin Kotyk a na začátku dvanácté Tadeáš Vološín. Jako již po několikáté, inkasované branky varnsdorfské mladíky probudily, ale ne natolik, aby došlo k obratu v utkání. Hra se opticky vyrovnala, ale to nejdůležitější, ze strany domácích, se nedostavilo. Přesnost a klid v zakončení. Když si již vypracovali slibnou šanci, ztroskotali na brankáři hostů. Nevyužili ani jednu se šesti přesilových her. Liberečtí měli tuto výhodu čtyřikrát. Divácky i herně nejzajímavějších bylo posledních deset minut utkání, ale místo vstřelení kontaktní branky ze strany domácích přišla v padesáté minutě pojistka vítězství z hole libereckého Tadeáše Vološína. Ani ve druhé domácím utkání junioři, i přes zlepšení ve druhé polovině utkání, na body nedosáhli.

Domácí :

Hosté    : 05:38 Martin Kotyk (Daniel Langner), 06:58 Martin Kotyk (Vojtěch Mizera, Tomáš Klubuček), 11:13 Tadeáš Vološín (Pavel Račko), 49:56 Tadeáš Vološín (Damian Hrabčák)

Tresty    :   08:12 minuty

Využití  :   0:0, v oslabení 0:0

Diváci   :   67

Utkání řídili : hlavní : Michael Reichelt Ječný čárový : Lukáš Damašek, Jiří Beran

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1059