2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec n/N.  6:5 SN (3:3,1:1,1:1,0:1) – junioři

Sérii domácích listopadových utkání zahájili junioři HC TS Varnsdorf 11.listopadu 2022 na Zimním stadionu proti celku TJ HC Jablonec nad Nisou.

První třetina nabídla necelé osmdesátce věrných fanoušků pohledný, dramatický hokej. Od prvního bully se bylo na co dívat a napínavých situací před oběma brankami byla celá řada. Bylo jen otázkou času, kdy se začne měnit skóre. V šesté minutě. Domácí brankář neudržel v lapačce střelu jabloneckého Oty Dědka, 0:1. Hosté se z vedení dlouho neradovali. V sedmé minutě překonal brankáře jabloneckých Přemysl Kamenický, 1:1. První vyloučení domácích hosté využili. Od deváté minuty za podražení odpočíval na trestné lavici Bříza. Zásluhou Aleše Koňáka šli hosté do vedení,1:2. Od třinácté minuty měli také varnsdorfští výhodu přesilové hry, za podražení dvě minuty odpočíval Nechanický.  Na konci přesilovkové kombinace byl Martin Veroněk, který tvrdou střelou nedal brankáři hostů žádnou šanci, 2:2. Nerozhodný stav trval do patnácté minuty. Domácí obrana nechala prostor a čas pro střelu Alešovi Koňákovi a ten se nemýlil, 2:3. Střelecké dostihy pokračovaly. V sedmnácté minutě vzal odpovědnost na sebe kapitán domácích Martin Veroněk a individuální akci úspěšně zakončil, 3:3. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Prostřední část již tak dynamická nebyla. Přesto se hrálo od branky k brance, ale oba týmy se začaly více věnovat defenzivě. Změna stavu nastala ve dvacáté osmé minutě. Na trestnou lavici za napadení byl odvelen domácí Veroněk, ale pobyl si na ní jen sedm vteřin, neboť Jiří Koutecký vstřelil branku a jablonečtí šli do vedení, 3:4. Domácí bez úhony přečkali další oslabení od třicáté šesté minuty, když za podražení odpočíval Damašek. Po vypršení trestu předvedl další individuální akci Martin Veroněk, kterou úspěšně zakončil, 4:4. Následně měli varnsdorfští výhodu přesilové hry, ale nevyužili ji. Za nerozhodného stavu skončila druhá třetina.

V poslední třetině se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu. Snahu domácích zabrzdila série vyloučení. Od čtyřicáté páté minuty odpočíval na trestné lavici za podražení opět Damašek, ale jablonečtí se neprosadili. V padesáté minutě udělili rozhodčí dvě minuty za podražení domácímu brankáři Pechovi, ani tuto výhodu hosté nevyužili. V padesáté páté minutě se počtvrté v utkání prosadil Martin Veroněk a domácí šli poprvé v utkání do vedení, 5:4. Jenže jejich radost jim vydržela necelou minutu. Domácí obrana opět nechala prostor a čas pro střelu Šimonu Havlíčkovi a ten se nemýlil, 5:5. A mohlo být ještě hůře. V padesáté druhé minutě rozhodčí vyloučili Veroňka za faul loktem, varnsdorfští se ubránili. A přečkali i závěrečný nápor jabloneckých. V samostatných nájezdech byli úspěšní jen domácí borci, Richard Jarábek a Martin Veroněk, kterému by tentokrát slušelo ocenění „Muž utkání“.

Domácí : 06:49 Přemysl Kamenický (Ondřej Boczan), 13:10 Martin Veroněk (Filip Damašek, Stanislav Veselý), 16:09 Martin Veroněk, 37:39 Martin Veroněk, 54:09 Martin Veroněk, 60:00 Richard Jerábek Jarábek (omlouvám se)
Hosté    : 05:52 Ota Dědek (Ondřej Šíma), 10:01 Aleš Koňák (Lukáš Fišer), 14:30 Jiří Koutecký (Miroslav Zmrzlý), 55:33 Šimon Havlíček (David Nechanický)

Tresty    :   14:10 minuty

Využití  :   1:2, v oslabení 0:0

Diváci   :   76

Utkání řídili : hlavní : Michal Kaňkovský čárový : Petr Krejbich, Jakub Grundler

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1065