2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  5:3 (1:1,2:1,2:1)

Dosavadní zápasová bilance A-mužstva HC TS Varnsdorf v Krajské lize mužů Libereckého kraje ročníku 2022/23 je negativní. Jen ve dvou z osmi dosud odehraných utkání dokázali zvítězit. Napravit tento tristní stav mohli 20.listopadu 2022. Soupeřem jim na Zimním stadionu ve Varnsdorfu bylo mužstvo Lomnice nad Popelkou s o trochu lepší bilancí, a to čtyř výher proti pěti porážkám.

Od úvodního vhazování se hrál oboustranně aktivní hokej. V první desetiminutovce měli mírně navrch hosté, ale v druhé části se hra vyrovnala. Akce se přelévaly od branky k brance. Necelá sedmdesátka diváků sledovala pohledný, dramatický zápas. Negativem bylo nezaviněné zranění varnsdorfského útočníka Martina Veroňka. Do vedení šli ve třinácté minutě hosté, když pohlednou akci celého útoku zakončil Ondřej Culek. Varnsdorfským se podařilo srovnat na 1:1 v devatenácté minutě zásluhou Filipa Damaška. Ve dvacáté minutě rozhodčí rázně vyřešili první náznak agresivní hry, když za vzájemné napadení si šli oba aktéři na dvě minuty odpočinout. A do konce utkání byl klid.

Tempo ani obraz hry se ve druhé třetině nezměnil, jen s tím rozdílem, že mírně navrch začínali mít domácí. A dokázali to také gólově vyjádřit. Nejprve je ve třicáté druhé minutě, svou druhou brankou v utkání, poslal do vedení Filip Damašek, 2:1. Za čtyři minuty na 2:2 sice srovnal Jiří Junek, ale poslední slovo měli ve čtyřicáté minutě varnsdorfští. Na 3:2, gólem do šatny, zvyšoval Ondřej Černý.

V poslední třetině se dal očekávat nápor hostů. Ale jestli se konal, nebyl tak důrazný, aby domácí ohrozil. Naopak, ti ve čtyřicáté šesté minutě své vedení navýšili o dvě branky zásluhou Jaroslava Matějky, 4:2. Teprve nyní lomničtí znatelně přidali, a protože varnsdorfští začali spíše myslet na obranu, postupně si vypracovali několik šancí. V padesáté první minutě vstřelili kontaktní branku zásluhou Jiřího Junka. A když rozhodčí v padesáté páté minutě poslali za hákování na dvě minuty si odpočinout domácího Pípu, naskytla se jim šance k vyrovnání. Ale nevyužili ji. Domácí si oddechli, ale jen na dvacet šest vteřin. Za hru vysokou holí byl na trestnou lavici odeslán Damašek. I toto oslabení varnsdorfští přečkali bez úhony. V poslední půl minutovce před závěrečnou sirénou vsadili hosté vše na jednu kartu. Vzali si oddychový čas a odvolali brankáře. Následnou „přesilovku“ šest na pět, ale nesehráli dobře. Puk se dostal k Josefu Faltovi a ten přes celé kluziště skóroval do prázdné branky a pečetil tak zaslouženou výhru varnsdorfských.

Domácí            : 18:27 Filip Damašek (Chovanec), 31:47 Filip Damašek (Matějka, Černý), 39:22 Ondřej Černý (Matějka, Žďánský), 45:27 Jaroslav Matějka (Žďánský, Damašek), 59:59 Josef Falta

Hosté               : 12:48 Ondřaj Culek (Mizera, Račko), 35:50 Jiří Junek (Syrovátka), 51:00 Jiří Junek (Kotyk)

Vyloučení        : 6:2 minut
Využití             : 0:0, v oslabení : 0:0
Diváci             : 68

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0028
Utkání řídili : hlavní : Daniel Liška, čárový : Petr Krejbich, Jakub Grundler