2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  2:4 (0:2,1:1,1:1)

Dosavadní zápasová bilance A-mužstva HC TS Varnsdorf v Krajské lize mužů Libereckého kraje ročníku 2022/23 je negativní. Jen ve třech z deseti dosud odehraných utkání dokázali zvítězit. Šanci na změnu tohoto stavu měli v dalším domácím utkání, 3.prosince 2022, když na Zimním stadionu ve Varnsdorfu přivítali souseda z tabulky, mužstvo HC Frýdlant, které je na tom, co se zápasových statistik týká, téměř shodně.

V první třetině byli opticky lepší domácí. Více se tlačili do útoku, ale měli problém se zakončením. Hosté dobře kontrolovali střední pásmo a v obranném si počínali velmi efektivně. Varnsdorfští si sice vypracovali několik slibných šancí ale ani jednu nedotáhli do úspěšného konce. Zato frýdlantští byli ve svém snažení velmi efektivní. První branku vstřelili v šesté minutě po nenápadné kombinaci celého útoku, zakončoval Ján Hlister. Na konci sedmé minuty Dominik Budka našel před brankou zcela volného Jiřího Šimůnka, kterému nezbývalo než skórovat, 0:2. Hosté se stáhli do aktivního bloku vysunutého do středního pásma, kde napadali a eliminovali zakládání útoků domácích. Více mysleli na obranu a spoléhali se spíše na brejkové akce.

Ve druhé třetině varnsdorfští přidali, ale na dobře organizovanou obrannou činnost hostů jen snaha nestačila. Chyběl moment překvapení ale především přesnost ve finální činnosti před brankou hostů. Ve třicáté druhé minutě se jim nabídla šance v podobě přesilovky pět na tři, když na trestné lavici současně odpočívali Slavík a Šimůnek Jakub. Jenže varnsdorfští ji nesehráli dobře a ke střele se odhodlali až v jejím závěru. Nabídnutou výhodu nevyužili. Ve třicáté páté minutě se přece jen dočkali, Adam Pešek procedil puk do sítě a vykřesal naději na zvrat, 1:2. Ten se ale nekonal. Ve třicáté osmé minutě hosté kontrovali a odskočili opět na dvoubrankový rozdíl. Střelcem byl Dominik Folda, 1:3.

Poslední třetinu jsem již na stadionu nesledoval. Podle zápisu lze usoudit, že domácím se v padesáté osmé minutě podařilo zásluhou Radka Fojta snížit na rozdíl jediné branky. V poslední minutě hráli power play, ale při ní inkasovali.

Domácí            : 34:49 Adam Pešek (Matějka), 57:23 Radek Fojt

Hosté               : 05:35 Ján Hlister (Janda, Chlum), 06:51 Jiří Šimůnek (Budka), 37:26 Dominik Folda (Šimůnek Jakub), 59:27 Filip Havlíček (Beran)

Vyloučení        : 10:12 minut
Využití             : 0:0, v oslabení : 0:1
Diváci             : 48

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0034
Utkání řídili : hlavní : Lubomír Johan, čárový : Jiří Novák, Lukáš Damašek