2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  1:3 (0:0,1:3,0:0) – junioři

První utkání roku 2023 se juniorům HC TS Varnsdorf příliš nevydařilo. Soupeřem jim bylo mužstvo HC Frýdlant. Oba týmy v letošním ročníku Regionální ligy juniorů nemají oslnivou zápasovou bilanci, a tak čtyři desítky fandů bylo zvědavých, jak vzájemné utkání dopadne.

Prvních deset minut první třetiny patřilo domácím. Ale jejich nápor postupně vyzněl do prázdna. Kromě jedné téměř brankové šance nic nevymysleli. Hosté postupně vyrovnali hru, ale i oni byli v koncovce bezradní. A když ani jedno mužstvo nevyužilo přesilovku, diváci se branky v první dvacetiminutovce nedočkali.

Prostřední třetina přece jen nabídla více hokejového vzrušení. Nejprve byl ve dvacáté třetí minutě za sekání vyloučen frýdlantský Kopecký. Varnsdorfským se podařila přesilovka na jedničku a za jedenáct vteřin šli zásluhou Patrika Voráčka do vedení, 1:0. Vyrovnaná herní partie vydržela do třicáté třetí minuty, to frýdlantský Dominik Budka vyrovnal. A hosté se postupně začali více prosazovat a svou mírnou převahu dokázali, na rozdíl od domácích, vyjádřit i brankově. Ve třicáté sedmé minutě byl na dvě minuty za podražení vyloučen domácí Beránek a hosté nabídnutou výhodu také využili. Zásluhou Tomáše Salače šli do vedení. Branku do šatny přibalil domácím ve čtyřicáté minutě Šimon Krebs, 1:3.

V úvodu třetí třetiny byli hosté aktivnější a domácí obrana měla dost práce. Ale i když měli několik dobrých šancí, vstřelit další branku se jim nepodařilo. Domácí se postupně dostávali do tempa, ale jejich kombinace byly nepřesné a obraně hostům nedělaly příliš velké problémy. Hosté, i přes závěrečný nápor varnsdorfských, který nebyl příliš efektivní, výsledek uhájili.

Domácí : 23:10 Patrik Voráček (Damašek)

Hosté    : 32:18 Dominik Budka (Adamec, Kopecký), 36:24 Tomáš Salač (Krebs, Louda), 39:23 Šimon Krebs (Louda, Salač)

Tresty    :   8:4 minuty
Využití  :   1:1, v oslabení 0:0
Diváci   :   40

Utkání řídili : hlavní : David Ječný, čárový : Lukáš Damašek, Jiří Beran
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1108