2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – Hokej Ústí nad Labem  2:4 (1:0,1:1,0:3) – junioři

Zápasová šňůra juniorů HC TS Varnsdorf pokračovala 8.ledna 2023, když na Zimním stadionu přivítali jednoho z adeptů na vítězství ve skupině 3, mužstvo Hokej Ústí nad Labem s.r.o.

První třetina se hrála v režii domácích. Hosté se po většinu času jen bránili, i když měli třikrát výhodu přesilové hry, ani jednou ji nedokázali využít. Z celé řady šancí se varnsdorfským podařilo skórovat až ve třinácté minutě. Na konci pohledné brejkové akce byl Adam Pešek, 1:0. Od patnácté minuty měli šanci v podobě přesilové hry i oni, když na trestné lavici za vražení na hrazení odpočíval ústecký Angr. Ale nevyužili. Proto necelá sedmdesátka diváků viděla v první třetině jen jednu branku.

Druhá třetina měla dvě části. V první desetiminutovce se varnsdorfští snažili navýšit skóre. To se jim povedlo již ve dvacáté třetí minutě, když brilantně sehráli přesilovou hru. Na vstřelení branky z dvouminutového trestu ústeckého Kredla potřebovali jen šest vteřin. Hosté se ale nehodlali vzdát a postupně přidávali na důrazu a postupně také zvyšovali tempo. Od třicáté minuty již zcela dominovali. Varnsdorfská obrana jen s obtížemi odvracela útoky ústeckých. Na začátku třicáté sedmé minuty, po závaru před domácí brankou, nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení ve prospěch hostů. V zápisu o utkání L1160 je v poznámce uvedeno toto: „V čase 36:09 po zalehnutí kotouče v brankovišti hráčem domácích 15 nařízeno trestné střílení. Hráč hostů 10 proměnil.“ David Nedoma snížil na 2:1. I přes drtivou převahu a celou řadu vyložených šancí, včetně dvou přesilových her, se hostům vstřelit další branku nepodařilo.

Poslední třetina se hrála zcela v režii ústeckých. Varnsdorfští se sice občas dostali na dostřel jejich branky, ale scházela přesnost a síly na střelení další branky. To hosté postupně zvyšovali již tak vysoké tempo a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří skórovat. A podařilo. Nejprve v padesáté druhé minutě vyrovnal Matyáš Kincl a za dvě minuty poslal ústecké do vedení svou druhou brankou v utkání, 2:3. V čase 58:44 se domácí odhodlali k power play, ale jejich snaha o vyrovnání vzala záhy za své, když v času 59:06 byl za sekání vyloučen domácí hráč Damašek. V poslední vteřině zápasu se hostům zásluhou Jana Kurty podařilo navýšit skóre na konečných 2:4.

Domácí : 12:47 Adam Pešek (Veselý, Damašek), 22:52 Stanislav Veselý (Jarábek)

Hosté    : 36:09 David Nedoma, 51:37 Matyáš Kincl, 53:43 Matyáš Kincl (Kredl, Filip), 59:59 Jan Kurty (Kincl, Nedoma)

Tresty    :   14:6 minuty
Využití  :   1:1, v oslabení 0:0
Diváci   :   64

Utkání řídili : hlavní : Lubomír Johan, čárový : Michal Vala, Aleš Touš
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1160