2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Autocentrum Jičín  2:11 (2:3,0:7,0:1)

Víkendovou dvojzápasovou sérii A-mužstva HC TS Varnsdorf na domácím ledu odstartovalo utkání s lídrem skupiny HC autocentrum Jičín v sobotu 14.ledna 2023. Po překvapivém vítězství domácích v minulém kole na ledu Lomnice nad Popelkou v poměru 2:1, byli fanoušci zvědaví, zda se jim podobný kousek nepodaří i tentokrát.

První třetina nabídla necelé padesátce věrných fanoušků pohledný, oboustranně útočný hokej a když se již v druhé minutě prosadil domácí Radek Fojt, mohlo se některým zdát, že i tentokrát by to mohlo pro domácí vypadat na nadějný výsledek. Ale jičínští již v šesté minutě vyrovnali zásluhou Jakuba Hladíka a v deváté šli do vedení brankou Vojtěcha Němce. Za dvě minuty varnsdorfští vyrovnali. Branku vstřelil David Rubeš, 2:2. Poslední branku první třetiny zaznamenal v sedmnácté minutě jičínský Zdeněk Borovec, 2:3. Za tohoto stavu skončila první dvacetiminutovka.

Jak se později ukázalo, první třetina byla pro hosty jen zahřívací kolo. Do druhé třetiny vlétli a nedali domácím ani zrnko naděje na zvrat v utkání. Ve třicáté minutě na světelné tabuli svítilo děsivé skóre 2:7. Za tohoto stavu domácí trenéři vyměnili brankáře, ale zastavit jičínský brankostroj se varnsdorfským nepodařilo. Do šaten se odcházelo za stavu 2:10. V poslední třetině se hosté prosadili již jen jednou a zápas skončil za stavu 2:11. I když se varnsdorfští snažili, přece jen herní rozdíl byl zcela markantní.

Domácí            : 01:15 Radek Fojt (Chovanec), 10:32 David Rubeš

Hosté               : 05:01 Jakub Hladík (Průšek), 08:35 Vojtěch Němec (Borovec, Prokop), 16:49 Zdeněk Borovec (Němec), 23:51 Jakub Hladík (Prokop, Borovec), 27:11 Jan Prokop (Najman, Borovec), 29:14 Milan Průšek (Němec), 29:22 Vojtěch Němec, 32:53 Lukáš Kollman (Průšek), 36:18 Jakub Hladík (Průšek), 39:01 Milan Průšek (Hladík, Kollman), 43:39 Jakub Hladík (Kloutvor)

Vyloučení        : 4:6 minut
Využití             : 0:1, v oslabení : 0:0
Diváci              : 45

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0046
Utkání řídili : hlavní : Lubomír Johan, čárový : Petr Krejbich, David Koňák