2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – Lomnice nad Popelkou  2:3 PP (0:1,1:1,0:1,0:1)

Poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Libereckého kraje ročníku 2022/23 odehráli muži HC TS Varnsdorf na Zimním stadionu 12.února 2023. Soupeřem jim bylo mužstvo Lomnice nad Popelkou.

Hrstka věrných fanoušků tentokrát viděla velmi pěkné hokejové utkání se vším, co ke pohlednému hokeji patří. Oba týmy se od úvodního hvizdu věnovaly aktivní hře, která se rychle přelévala od jedné branky ke druhé. Skóre se poprvé měnilo v páté minutě. Pohlednou kombinaci lomnického útoku zakončil Tadeáš Zajíc, 0:1. Domácí měli šanci na vyrovnání při přesilové hře od jedenácté minuty. Na trestné lavici za sekání odpočíval Junek. Ale nevyužili ji. Stejně jako celou řadu dalších. A když ani hostům se nepodařilo skórovat, byl stav po herně vyrovnané první třetině jen 0:1. První polovina druhé třetiny patřila hostům. Navíc od dvacáté páté minuty hráli přesilovku, když za krosček na trestné lavici odpočíval Pípa. Nevyužili ji. Po jejím skončení dostal ideální přihrávku do volného prostoru Jan Chovanec a svůj únik úspěšně zakončil, 1:1. Následovalo několik vyloučení na obou stranách za běžné přestupky, ale využít výhodu přesilové hry se podařilo až hostům ve třicáté šesté minutě. Branku střelil Darek Rudiš, 1:2. V poslední třetině varnsdorfští postupně zvyšovali tempo a tlak ve snaze alespoň vyrovnat. To se jim moc nedařilo, stejně tak se nedařilo hostům přidat brankovou pojistku. O osudu utkání rozhodla závěrečná dramatická desetiminutovka. Nejprve byl v padesáté první minutě za podražení na dvě minuty vyloučen domácí Chovanec, ale hostům se vstřelit branku nepodařilo. Varnsdorfští se nadechli k drtivému závěru a hosté jen s obtížemi odráželi jejich tlak. Narůstající důraz v obranné činnosti nad přijatelnou míru nekompromisně utnul hlavní rozhodčí a v krátkém sledu poslal na trestnou lavici tři hráče hostů. To poskytlo domácím hráčům prostor pro vstřelení vyrovnávací branky zásluhou důrazného Františka Prokopa, 2:2. Následné prodloužení nemělo dlouhého trvání. Po minutě se lomnickým podařila pohledná kombinace, kterou nechytatelnou střelou zakončil Lukáš Syrovátka. Pěkná hokejová tečka za základní částí KHL. Lze jen doufat, že takovýchto pohledných utkání se dočkáme i v následné nadstavbové části.

Domácí            : 26:52 Jan Chovanec (Pípa), 58:59 František Prokop (Černý)

Hosté               : 04:42 Tadeáš Zajíc (Syrovátka, Junek), 35:47 Darek Rudiš (Čakajík, Lemfeld), 61:01 Lukáš Syrovátka (Rudiš, Černý)

Vyloučení        : 10:10 minut
Využití             : 1:1, v oslabení : 0:0
Diváci              : 72

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0058
Utkání řídili : hlavní : Michal Vala, čárový : Jiří Novák, Jakub Serbus