2023HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  11:4 (5:0,3:2,3:2) – junioři

Regionální liga juniorů libereckého kraje ročníku 2022/23 spěje ke svému závěru. V předposledním domácím utkání přivítali varnsdorfští 26. února 2023 v nadstavbové části na svém ledu mužstvo HC Frýdlant.

O osudu utkání rozhodla první třetina. Domácí se již v první minutě ujali vedení, když první střelou na bránu hostů otevřel skóre Jan Vaněk. I když se frýdlantští snažili, varnsdorfští je kombinační hrou přehrávali a další branky na sebe nedaly dlouho čekat. K hladkému průběhu přispěla i dvojice rozhodčích, kteří od první vteřiny pozorně a korektně řídili utkání. Přesnými výroky a citlivým posouzením přestupků na obou stranách si velmi rychle zjednali respekt. Hráčům nezbylo než věnovat se hokeji. O dominanci varnsdorfských v první třetině vypovídalo po jejím skončení i skóre, 5:0. Druhá třetina již z jejich strany nebyla tak přesvědčivá. Ze hry se vytratila kombinace, kterou nahradily individuální parádičky. A frýdlantští vycítili slabou šanci na návrat do utkání, ale i přes několik vstřelených branek, domácí si včas uvědomili, že utkání ještě neskončilo. Sice pomalu, ale dál navyšovali skóre. Obdobný obraz hry byl i ve třetí třetině. Na jejím začátku byla necelá šedesátka diváků svědky pěkného sportovního momentu. Hráče hostů, který ve svém obranném pásmu dojížděl nahozený puk, atakoval varnsdorfský útočník. Frýdlantský hráč při kličce upadl. Rozhodčí avizoval nedovolený zákrok ze strany varnsdorfského hráče. Ale frýdlantský hráč dojel rozhodčího a vysvětlil mu, že k žádnému kontaktu nedošlo a upadl vlastním zaviněním. Rozhodčí svůj verdikt o vyloučení zrušil.

Domácí : 00:40 Jan Vaněk, 05:45 Martin Veroněk (Pešek, Jan Vaněk), 13:00 Jan Vaněk (Jakub Vaněk), 13:37 Martin Veroněk (Kamenický), 16:09 Adam Pešek (Kamenický), 20:53 Jonas Vogt, 33:20 Adam Pešek (Veroněk Jakub), 39:58 Přemysl Kamenický (Veroněk Martin), 44:14 Adam Pešek, 52:17 Martin Veroněk, 59:08 Přemysl Kamenický

Hosté    : 25:37 Ondřej Kopecký (Krátký), 36:48 Jan Őszi (Kupec), 42:22 Jaroslav Kašpar (Őszi), 36:48 Jan Őszi (Švadlenka)

Tresty    :   8:8 minuty
Využití  :   2:0, v oslabení 1:0
Diváci   :   58

Utkání řídili : hlavní : Lubomír Johan, Lukáš Damašek
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L1251