2017FotbalSport

FK Varnsdorf – 1.SC Znojmo 2:1 (1:0)

Ve dvacátém pátém kole FNL, hraném v sobotu 29.dubna 2017, se utkal FK Varnsdorf s týmem 1.SC Znojmo. Počasí nastupující jaro sice moc nepřipomínalo, ale alespoň nesněžilo ani nepršelo. V tabulce se domácí nebezpečně přibližují pásmu sestupu. Úkol dne byl, jako již několikrát v této sezoně, jasný. Vyhrát, bodovat a zapsat do tabulky tři body! Domácí začali svůj úkol, vyhrát, plnit postupně, ale cílevědomě. Jejich útoky měli po dlouhé době smysl a obrana si své úkoly, hlídat rychlé brejky hostů, plnila dobře. I když hosté hráli ze zajištěné obrany, byli nebezpeční a také to několikrát předvedli. Přesto do vedení šli domácí. Ve dvacáté deváté minutě otevřel skóre utkání Nikolas Daníček. Hra se přiostřila a na trávníku bylo vidět několik tvrdých zákroků i hereckých vložek. Důležité bylo, že varnsdorfští nezačali výsledek bránit, ale naopak byli dál aktivní. Druhý poločas začali domácí náporem, který korunovali druhou brankou v šedesáté páté minutě. Autorem byl David Lischka. Hostům, pokud pomýšleli na zisk alespoň bodu za remízu, nezbylo nic jiného, než otevřít hru a pokusit se vyrovnat. Hra se vyrovnala a nervy pracovaly jak na hřišti, tak i na lavičkách obou týmů. Znojemští byli za svou aktivitu, v osmdesáté deváté minutě, odměněni. Snížili na 2:1. Ale více již nestihli. Varnsdorfští potřetí na jaře zvítězili a přepsali si do tabulky veledůležité tři body! Doufejme, že to na záchranu stačit bude. Do konce soutěže je ještě pět kol, takže snad body ještě přidají.