2024FotbalSport

FK Varnsdorf – 1. SK Prostějov  5:1 (1:0)

Anglický týden zakončili varnsdorfští fotbalisté v neděli 21.dubna 2024 na svém trávníku, kde přivítali moravské mužstvo – 1. SK Prostějov. Souseda v tabulce, se kterým po nevydařené podzimní části  bojují o setrvání ve F:NL i v příští sezoně. Ve středečním kole moravané prohráli s Vyškovem v poměru 1:0, domácí přivezli cenný bod za remízu 1:1 z Chrudimi.

Hosté domácí překvapili volbou strany, a tak se začínalo na varnsdorfské poměry v „netradičním“ gardu. Prvních patnáct minut utkání příliš fotbalové krásy necelé pětistovce zmrzlých diváků nenabídlo. Ale na jejím konci nespokojené brumlání fanoušků ukončila vydařená kombinační akce. Danny Samko vyvezl míč středem hřiště, poté roztáhl hru na Pavla Rudnytského, který ve vápně přízemním centrem našel Vojtěcha Stránského, a ten v pohodě poprvé překonal brankáře hostů Filipa Muchu, 1:0. Domácí byli chvíli při chuti, ale jejich akcím chyběla přesnost a moment překvapení. Od třicáté minuty hosté zvýšili aktivitu, převzali iniciativu a dostali varnsdorfské pod tlak. Ale vstřelit vyrovnávací branku do přestávky se jim nepodařilo. I druhou část utkání začali moravané aktivněji a varnsdorfští se stáhli do obrany, ale za svoji pasivitu byli potrestáni. V padesáté sedmé minutě prostějovští vyrovnali. Muhammed Jamiu si na hranici ofsajdu poradil s Martinem Kouřilem, udělal dva rychlé kroky a centrem na zadní tyč našel osamoceného Jakuba Matouška, který nedal Martinu Vaňákovi šanci, 1:1. Odpověď domácích byla téměř blesková. Již za sedm minut si vzali vedení zpět zásluhou Martina Kouřila, jenž nejvýše vyskočil na centr od rohového praporku, a hlavou skóroval, 2:1. Následovala série střídání na obou stranách. V sedmdesáté minutě to již bylo 3:1. Rychlý protiútok zakončil Andrij Juzvak, ale nejprve vyslal do úniku Dominika Gembického, který ho zpětnou přihrávkou našel na malém vápně a z otočky poslal míč pod horní břevno, 3:1. Hosté otevřeli hru, ale domácí se nenechali zatlačit do defenzivy. Naopak sami vyráželi do rychlých akcí. Pojistku na 4:1 přidal v osmdesáté osmé minutě Jakub Hodek. Varnsdorfští byli při chuti a v nastaveném čase přidali ještě pátou branku. Autorem byl Dominik Gembický. Velmi důležité tři body zůstaly v Kotlině.