2024FotbalSport

FK Varnsdorf – SK Líšeň 2019  1:1 (0:1)

Po překvapivé výhře varnsdorfských hráčů nad pražským týmem AC Sparta Praha B v minulém kole 2:1 na jejich hřišti, přivítali ve 20tém kole jarní části F:NL 2023/24 na svém trávníku ve středu 27. března 2024 moravské mužstvo SK Líšeň 2019, který se momentálně pohybuje ve středu průběžné tabulky.

Úvod prvního poločasu patřil aktivnějším domácím, ale bohužel bez výrazného herního i brankového efektu. Hosté postupně vyrovnali hru, ale více mysleli na obranu než na útok. První brankovou akci viděli diváci ve dvacáté osmé minutě. Varnsdorfský Vojtěch Stránský zpětnou přihrávkou našel na značce pokutového kopu nabíhajícího volného Dominika Gembického, který ale z voleje netrefil zcela odkrytou branku. Z protiútoku zahrozili brňané, ale střela Patrika Gerži skončila na břevně vaňákovy branky. Ve třicáté třetí minutě se již měnilo skóre po akci Líšně. Po nepřesné kombinaci domácích zadáků se míč dostal k osamocenému Marku Poláškovi a ten tváří v tvář překonal Vaňáka, 0:1. Branka domácí vyvedla z tempa a do konce první části se do něj již nedostali. Po přestávce je jim ale povedl parádní vstup do druhé části. Již ve čtyřicáté sedmé minutě se jim podařilo vstřelit branku zásluhou Matyáše Vojty. A i nadále byli aktivnější, ale přidat další branku se jim nepovedlo. Nejblíže ke skórování byl v osmdesáté druhé minutě Denny Samko, ale jeho střelu z přímé kopu vytáhl brankář hostů Michal Šulla na roh. V hektickém závěru se již nic dramatického nestalo a utkání skončilo dělbou bodů.