2024FotbalSport

HC TS Varnsdorf – Bílí Tygři Liberec  6:11 (0:5,3:3,3:3) – MŽ

V posledním domácím utkání „Ligy mladších žáků B sk. 15 – Liberecká“ se v neděli 17. března 2024 na ZS ve Varnsdorfu představil vedoucí tým soutěže Bílí Tygři Liberec. Před mužstvy je již jen poslední kolo, ale na čele tabulky je již jasno. Letošním vítězem je právě liberecký tým. Varnsdorfští obsadí druhou příčku. Na to, jak dopadne konfrontace dvou nejlepších mužstev ročníku, se přišlo podívat 93 diváků! Většina jich byla domácích, které však úvod zápasu moc nepotěšil. O osudu utkání bylo rozhodnuto již ve dvanácté minutě. Na světelné tabuli svítil stav 0:5! Varnsdorfští prostě nestíhali a jen horko těžko odolávali tlaku Tygrů. Což platilo celou první třetinu. Ani úvod prostřední části nenaznačoval změnu, neboť varnsdorfští v čase 20:42 inkasovali šestou branku z hole Matyáše Fejgla. Domácí fanoušci si poprvé zakřičeli góóól ve dvacáté třetí minutě. To brankářku Kateřinu Stuchlíkovou překonal František Sorád. Hra se opticky vyrovnala. Přesto na každou branku domácích vzápětí hosté odpověděli. V poslední dvacetiminutovce domácí přidali, ale liberečtí kontrolovali hru a zvrat v utkání nepřipustili. Opět na každou branku varnsdorfských rychle odpověděli. I když výsledek nebyl pro domácí fandy moc potěšující, je pěkné, že svému mužstvu fandili do poslední vteřiny zápasu.

Domácí : František Sorád – 5 branek, Vojtěch Pomichálek – 1
Hosté    : Alexandr Shpilka  – 4, Jan Kasel – 2, Matyáš Fejgl – 1, Lukáš Čančík – 1, Matyáš Kuneš – 2, Šimon Juris – 1

Tresty    :   10:14 minuty
Využití  :   1:3, v oslabení 0:1
Diváci   :   93

Utkání řídili : hlavní : Lukáš Damašek, Jakub Vaněk
Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L5124.