2017FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Baník Sokolov 2:2 (0:0)

Ve dvacátém třetím kole FNL, netradičně ve středu 19.dubna 2017, se utkal FK Varnsdorf s týmem ze západu Čech, FK Baník Sokolov. Oba týmy se v aktuální tabulce pohybují v oblasti možného sestupu, takže úkol dne byl jasný. Vyhrát! V klasickém aprílovém počasí vidělo 435 věrných diváků utkání, které je moc nepotěšilo. Hosté nepřijeli bránit, ale chtěli si odvést body, pokud možno všechny tři. Také do utkání vlétli a domácí byli rádi, že již v prvních minutách neinkasovali. První poločas nabídl fotbalový boj o každý míč a urputnou snahu obou mužstev o útok. Z přemíry snahy ale pramenily nepřesnosti a tak se do kabin po první části odcházelo za nerozhodného, bezbrankového stavu. Do druhé části lépe vstoupili domácí. Poločasové změny v sestavě přinesly zlepšenou hru. Zvýšený tlak v útoku brzy přinesl výsledek a v šedesáté osmé minutě varnsdorfští již vedli o dvě branky. Zdálo se, že jistě kráčí za vítězstvím. Jenže jejich polevení v aktivitě a koncentraci využili hosté. Převzali iniciativu a začali domácím zatápět. A když se k tomu připočte několik nepřesných rozhodnutí arbitrů, výsledkem je konečný stav 2:2. Do tabulky si sice započítají bod, ale pásmu sestupu se tím nevzdálí.