2017FotbalSport

FK Varnsdorf – MFK Vítkovice 1:2 (0:1)

Los dvacátého kola FNL přivedl do varnsdorfské kotliny 2.dubna 2017 hosty z daleké Moravy, hráče MFK Vítkovice. Pohled do tabulky před zápasem napovídal, že to bude souboj aktuálně desátého mužstva s patnáctým. Boj o každý bod, který potřebují obě mužstva. Pěkné nedělní odpoledně přilákalo do ochozů slušnou návštěvu – 853 diváků. V minulém domácím utkání padlo celkem devět branek a bylo se na co dívat. Bohužel tento zápas byl zcela jiný. Vítkovičtí dle předpokladu od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího bránili v bloku a čekali na možnost rychlého protiútoku. Domácí začali zápas náporem, ale jejich útoky končily před šestnáctkou. Hra postrádala moment překvapení a větší průbojnost. Co bylo platné, že většinu času měli míč pod kontrolou, když jejich jediným výsledkem bylo několik rohových kopů a pokusů o střelbu z dálky, značně nepřesnou.  A tak zákonitě musel přijít trest. Ve čtyřicáté první minutě laxní rozehrávku domácí obrany zachytil hostující útočník a z rychlého brejku padla první branka utkání – 0:1. Druhý poločas nabídl divákům ze strany varnsdorfských trochu lepší fotbal, ale na více, jak na vyrovnání, to nestačilo. Hosté hráli chytře a domácí si s jejich důraznou hrou do těla neuměli poradit. Nevěděli co mají hrát, a z toho pramenily nepřesnosti v rozehrávce.  Jednu takovou hosté zachytili a předvedli domácím, jak má vypadat rychlý, nápaditý útok s brankovým zakončením. Hra se vyrovnala a hosté již další drama nepřipustili. Překvapení na úkor domácích bylo na světě! Popravdě řečeno, vítkovičtí vyhráli zaslouženě. Varnsdorfští mají o čem přemýšlet.