2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Lomnice nad Popelkou 2:5 (0:2,2:2,0:1)

Základní část Krajské hokejové ligy Libereckého kraje se blíží do finále. Zbývají odehrát již jen tři kola. Některá mužstva v letošním roce zabrala a stoupají tabulkou směrem vzhůru, některá naopak. Cíl mužů HC TS Varnsdorf je probojovat se do závěrečného play off soutěže. S podporou dotačního programu Ústeckého kraje „Pokračování hokeje na Šluknovsku“ jim částečně ubyla starost s financováním některých provozních položek a mohli se více soustředit na přípravy k utkáním. Aktuální pořadí v tabulce soutěže napovídá, že by tento cíl mohl být splněn. Ale o všem rozhodnou poslední tři kola. Na ledu Zimního stadionu ve Varnsdorfu se 28.ledna 2018 utkají ti spíše neúspěšní. Hosté z Lomnice nad Popelkou v polovině soutěže byli na první příčce, domácí na páté. Oba týmy potřebují bodovat. A podle toho také obě mužstva vstoupila do utkání. Domácí začali nebojácně a využívali každou příležitost pro ohrožení branky hostů. Ale museli si dát pozor na rychlé útočníky lomnických, kteří se vehementně tlačili přes pozornou obranu domácích do zakončení. Postupem času si hosté vytvořili mírný tlak, ze kterého lomnický Drahoňovský v šesté minutě otevřel skóre zápasu, 0:1. Po několika šancích na obou stranách se skóre měnilo až v patnácté minutě, kdy Drahoňovský přidal druhou branku hostí a zvýšil na 0:2. Domácím se v sedmnácté minutě po rychlém přečíslení naskytla šance ke korekci skóre, ale útočník netrefil téměř prázdnou branku. Diváci sledovali pohledné utkání s celou řadou dramatických situací před oběma brankami. V druhé třetině domácí zpevnili obranu. Hrálo se více u mantinelů. Přibylo osobních soubojů. Rozhodčí měli více práce a trestná lavice hostů příliš nechladla. Ale nabízené šance na korekci skóre domácí nejprve nevyužili. Naopak. Ve dvacáté osmé minutě jim ujel Rudiš a v oslabení zvýšil na 0:3. Varnsdorfští dál bojovali, dřeli a další dvě přesilovky již ukázkově využili. Nejprve ve třicáté druhé minutě Fojta snižoval na 1:3 a ve třicáté osmé Žďánský na 2:3. Naděje na zvrat v utkání ožila. Jenže v čase 39:53 lomnický Knap potrestal nekoncentrovanost domácích před druhou úpravou ledu a upravil stav utkání po druhé třetině na 2:4. Třetí třetina se divákům musela líbit. Oba celky předváděly útočný hokej. Varnsdorfští se s maximálním nasazením snažili o zvrat v utkání. Hosté velmi rychle pochopili, že by se jim také nemuselo podařit náskok udržet a že nejlepší obrana je útok. V padesáté minutě jim náskok pojistil druhou brankou Knap, 2:5. Domácí bojovali do poslední vteřiny utkání, ale na zvrat v utkání to nestačilo. Varnsdorfští by si za předvedený výkon alespoň bod zasloužili, ale nebylo jim přáno.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí :  31:10 Fojt(Falta), 38:02 Žďánský ( Fojt)

Hosté    :  05:30 Drahoňovský (Syrovátka), 14:24 Drahoňovský, 27:53 Rudiš, 39:53 Knap( Syrovátka), 49:18 Knap ( Mizera)

Vyloučení :  1: 7  využití 2:1