2018FotbalSport

FK Varnsdorf – FK Olympia a.s. 2:1 (1:1)

Po zimní přestávce se ve dvanáctém prvním kole Fortuny národní fotbalové ligy 8. dubna 2018 varnsdorfští na svém stadionu utkali s týmem FK Olympia a.s.. Úvod utkání patřil hostům. Útoky byly nebezpečné a domácí obrana měla plné nohy práce. Bohužel v patnácté minutě nezachytila rychlý brejk a zmatek před brankou vyřešil hostující Katidis tvrdou střelou, na kterou Radek Polcar nedosáhl. Hosté šli do vedení. Branka domácí nabudila. Přidali na tempu a aktivitě směrem k brance hostů. Ve dvacáté třetí minutě se po rychlém přechodu do útoku a pěkném centru za obranu hostů dostal k míči Bojan Dordič. Přízemní střelou obstřelil brankáře hostů Stejskala a srovnal stav utkání na 1:1. Hra se vyrovnala, ale ani jedno mužstvo si do poločasu již nevypracovalo akci, z níž by se dalo skórovat. Druhý poločas již byl v režii domácích. Plynulost hry narušila celá řada tvrdých zákroků. A spíše než na fotbal byla k vidění „kopaná“. Přesto si varnsdorfští s buldočí houževnatostí šli pro tolik potřebné tři body. Ty jim nakonec, v sedmdesáté osmé minutě, vydřel střídající Dominik Šup, který se před šestnáctkou obtočil kolem obránce a přízemní střelou k tyči poslal domácí do vedení. Závěr utkání se dohrával v napjaté atmosféře a arbitr měl plné ruce práce, aby utkání zvládl. Pomohlo mu v tom i celkem osm udělených žlutých karet. První jarní domácí tři body zůstaly ve Varnsdorfu. Zaslouženě.