2018FotbalSport

FK Varnsdorf – 1. FK Příbram 2:5 (1:2)

V dohrávce devatenáctého kola Fortuny národní fotbalové ligy, 8. května 2018, se varnsdorfští na svém stadionu utkali s týmem 1. FK Příbram. Před televizními kamerami začali domácí dobře. I když se hosté od úvodního hvizdu rozhodčího tlačili do útoku, z prvního rychlého brejku varnsdorfských inkasovali.  Ve druhé minutě skóroval Bojan Dordič. Domácí nedokázali nastalý stav využít a přidat další branku. Naopak. Hosté se postupně vzpamatovali a převzali iniciativu. Ve dvacáté deváté minutě vybojovali rohový kop a hlavou se prosadil Karel Soldát. Vyrovnáno. V závěru poločasu sice domácí obrana zastavila útok hostů, ale na zpětnou přihrávku zareagovala pozdě a Květ z dobrých dvaceti metrů prostřelil Polcara. Druhý poločas již zcela patřil hostům. Přesto se domácím v šedesáté druhé minutě po zmatku v obraně příbramských podařilo vyrovnat, Fahrudin Durdevic 2:2. Radost a naděje na dobrý výsledek trvala jen minutu. Hosté zapnuli na vyšší výkon a během patnácti minut vstřelili další tři branky. Utkání bylo rozhodnuto. Marná byla snaha varnsdorfských o vstřelení další branky. Příbramští si z Varnsdorfu po zásluze odvezli tři body.