2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 2:4 (0:0,1:1,1:3)

Lednový los Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje přiřadil varnsdorfským hokejistům za soupeře tým HC Turnov 1931. Třetí vzájemné měření sil se konalo 12.ledna 2019 na Zimním stadionu ve Varnsdorfu. Oba předešlé zápasy vyhráli turnovští v poměru 6:2 a 7:0. První třetina nabídla divákům dramatický hokej. Obě mužstva předváděla pestrou útočnou hru. V šesté minutě byl vyloučen za hákování hráč hostů Kyselka, ale domácí přesilovku nevyužili. Blíže ke skórování byli v polovině třetiny naopak hosté, ale domácí brankář Dominik Března mužstvo podržel. V prostřední části se hra přitvrdila a rozhodčí začali úřadovat. Od dvacáté první do dvacáté šesté minuty měli varnsdorfští výhodu dvou přesilových her po sobě, ale ani jednu nevyužili. Obdobně se svou výhodou naložili i hosté, když od třicáté první do třicáté páté minuty se na trestné lavici vystřídali Štefan, vysoká hůl a Rubeš, podražení. Stav se prvně měnil ve třicáté šesté minutě, z rychlého protiútoku se tvrdou střelou prosadil domácí František Prokop 1:0. Hosté vyrovnali v třicáté osmé minutě, skóroval Jan Vondráček 1:1. V závěru prostřední třetiny měli domácí výhodu přesilové hry, ale opět bez užitku. Na začátku třetí třetiny měla obě mužstva další výhodu přesilové hry. Ale ani jedno ji nevyužilo. Ve čtyřicáté osmé minutě ujel varnsdorfské obraně turnovský útočník, kterého Falta fauloval. Následné trestné střílení hosté neproměnili. Úspěšní byli až o minutu později, z rychlého brejku se prosadil Miškovský. Střelou z dálky překoval Březnu 1:2. Šance na vyrovnání se naskytla v padesáté druhé minutě. Na trestnou lavici usedl turnovský Hujer za hrubost. I přes několik slibných náznaků se domácím vyrovnat nepovedlo. Naopak v padesáté šesté minutě opět inkasovali z hole Jágra 1:3. V padesáté sedmé minutě měli varnsdorfští další šanci na korekci skóre. Na trestnou lavici usedl za faul kolenem Vondráček. Ale ani tuto přesilovku nevyužili. Na poslední minutu zápasu odvolali brankáře, ale špatná rozehrávka a hosté zvýšili na 1:4. V závěru stihl Prokop jen korigovat skóre na 2:4, ale to nic neměnilo na tom, že tři body si odvezli hosté.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 35:21 Prokop, 59:50 Prokop (Falta)
Hosté    : 37:06 Vondráček (Miškovský), 50:02 Miškovský (Vondráček), 55:41 Jágr (Maděra), 59:07 Miškovský

Vyloučení – 4:6 využití – 0:0