2019FotbalSport

HC TS Varnsdorf – HC Stavební stroje Jičín 3:6 (2:1,0:2,1:3)

Krajská hokejová liga mužů Libereckého kraje spěje do finále. Do konce základní části zbývá varnsdorfským odehrát čtyři utkání. I když šance na postup vzhůru tabulkou stále existuje, je to zápas od zápasu složitější. V sobotu 16. února 2019 přivítali domácí na svém ledu vedoucí tým soutěže, HC Stavební stroje Jičín. Dosavadní bilance tří vzájemných zápasů hovořila jednoznačně ve prospěch hostů. Byla otázka, zda se domácím povede v posledním vzájemném měření sil získat body.

První třetina nabídla divákům krásný, oboustranně rychlý, dramatický a tvrdý hokej, který se musel líbit. Skóre se začalo měnit již ve druhé minutě zásluhou domácího Chovance, 1:0. Hosty obdržená branka nabudila. Přidali a svou kombinační hrou se tlačili do obranného pásma domácích. Hbití útočníci dělali domácí obraně starosti, ale společně s brankářem nebezpečné situace zvládali a využívali každou příležitost k rychlým brejkům. Šanci na zvýšení skóre měli od osmé minuty, když na trestné lavici za podražení odpočíval jičínský Nový. Branka padla, ale do sítě domácích. O vyrovnání se přičinil jičínský Prokop, 1:1 a navíc dvě minuty za napadení vyfasoval domácí Černý. Hosté výhodu nevyužili. Domácí měli další výhodu jednoho muže na ploše od jedenácté minuty, když za napadení odpočíval Průšek. Skóre se ale měnilo až ve čtrnácté minutě, když na 2:1 zvyšoval Damnitz. Závěr třetiny patřil hostům, ale domácí brankář Března tým podržel. Do prostřední části utkání vstoupili domácí vlažně a hosté toho hned využili. Zatlačili je do defenzivy. Svou převahu vyjádřili i gólově. Ve dvacáté páté minutě Prokop vyrovnal na 2:2 a ve dvacáté osmé je poslala do vedení branka z hole Najmana, 2:3. Ve dvacáté deváté minutě řešili rozhodčí přestupek domácího hráče Laaksa. Ten vyfasoval dvě minuty za napadení, ale po vyhrocené diskuzi s arbitry i desetiminutový trest za nesportovní chování. Kupodivu hra opět nabrala na obrátkách. Hrálo se nahoru dolů s celou řadou šancí na obou stranách. Bohužel domácí ani jednu nevyužili. V poslední třetině domácí sice s hosty drželi krok, ale ti byli efektivnější v koncovce. Nejprve ve čtyřicáté třetí minutě jičínský Borovec zvyšoval na 2:4, na 2:5 ve čtyřicáté osmé Průšek a 2:6 v padesáté třetí Rudolph. Jiskřička naděje varnsdorfským vysvitla v padesáté šesté minutě, když Matějka snížil na 3:6. Ale závěrečný akta na změnu stavu sfoukla dvě jejich vyloučení. Domácí na body nedosáhli. S hosty sehráli výborné, vyrovnané utkání, které se muselo divákům líbit. Za bojovnost si všichni hráči zaslouží pochvalu!

Domácí : 01:19 Chovanec Jan (Laakso Juho), 13:44 Damnitz Jakub (Matějka Jaroslav, Černý Ondřej), 56:40 Matějka Jaroslav (Nedomlel Ladislav)

Hosté    : 08:33 Prokop Jan (Krejčík Matěj, Najman Jakub), 24:47 Prokkop Jan (Richter Jaroslav, Najman Jakub), 27:55 Najman Jakub (Hladík Jakub), 43:00 Sedmík Vojtěch (Nový Radek), 47:52 Průšek Milan (Hladík Jakub, Rudolph David), 52:31 Rudolph David (Hladík Jakub, Průšek Milan)

Tresty    :   7: 5     + Vdf – Laakso  – nesportovní chování

Využití  :   0:1