2019FotbalSport

FK Varnsdorf – MFK Chrudim 2:2 (1:0)

Program FNL je po reprezentační přestávce opět v plném proudu. Ve dvacátém druhém kole se na trávníku varnsdorfské kotliny 14.dubna 2019 představilo mužstvo MFK Chrudim. Tým pohybující se na hranici sestupového pásma.  Domácí se v průběžné tabulce pohybují na čtvrté pozici a případné vítězství by je posunulo o jednu příčku výše. V chladném jarním počasí přišlo domácí borce podpořit něco málo přes tři sta diváků. První poločas jim moc fotbalové krásy nenabídl. Hosté od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího postavili na své polovině obranný val, který se domácí borci snažili překonat. Ale zcela bez nápadu a elánu to nešlo. Vybočením byla akce ze třinácté minuty, kdy ze zahrání standartní situace se míč po hlavičce Richtra dostal do branky, 1:0. Do konce první půle to o fotbale moc nebylo a na koukání občas již teprve ne. Úvod druhé části patřil hostům. Zatlačili domácí do defenzivy a ti se štěstím odvraceli jeden útok za druhým.  Ale již ve čtyřicáté osmé minutě se z volného přímého kopu krásně trefil Kesner, 1:1. Za pět minut si to zopakoval a poslal chrudimské do vedení, 1:2. Domácím nezbylo než přidat. Na trávníku se konečně začal hrát fotbal. Hosté měli více ze hry, přesto se domácím v šedesáté šesté minutě podařil rychlý brejk, který zakončil Ondráček, 2:2. I když si do konce utkání obě mužstva vypracovala několik slibných šancí, ani jednu v branku neproměnilo. Dělba bodů je nakonec spravedlivá, i když pro hosty to může být i malé vítězství.