2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – TJ HC Jablonec nad Nisou  6:5 SN (0:1,5:1,0:3) – dorost

Dorostenci hokejového klubu HC TS Varnsdorf ve svém pátém utkání Ligy dorostu Libereckého kraje v sobotu 28. září 2019 hostili na svém stadionu mužstvo TJ HC Jablonec nad Nisou. Z dosud odehraných utkání měli vyrovnanou bilanci. Dvě výhry, kupodivu vždy na stadionech soupeřů a dvě prohry na svém ledu. První třetina nenabídla necelé padesátce diváků hokej, ale podívanou na hru „ …hurá všichni za pukem“. Je s podivem, že i při této „hře“ padla branka. V devatenácté minutě jablonecký Čihák otevřel skóre, 0:1, když na trestné lavici za podražení odpočíval varnsdorfský Vaněk. Druhá třetina to již byl jiná podívaná. A zásluhu na tom měli především domácí borci. Vysunuli obranu do středního pásma a útočníci aktivně napadali již rozehrávku v obraném pásmu jabloneckých. Výsledek se velmi rychle dostavil. Již ve dvacáté první minutě srovnal stav Jan Vaněk po asistenci Přemysla Kamenického, 1:1. I když domácí dál diktovali tempo, na další branku se čekalo až do třicáté minuty, kdy na 2:1 zvyšoval Adam Pešek za asistence Marka Bartla. Do konce druhé třetiny varnsdorfští přidali zásluhou Peška – 2 branky a Vaňka jednu. Ve třicáté deváté minutě svítil na tabuli stav 5:1. Bohužel v poslední minutě se asi již viděli v kabině a hosté jejich nepozornost v obraně okamžitě potrestali, Jakub Apko snížil na 2:5. Třetí třetina již nepřinesla tak pohledný hokej. Domácí se stáhli do obrany a vědomi si náskoku hráli na brejky, ale jablonečtí se nevzdali a převzali iniciativu. Pro výsledek utkání byla rozhodující padesátá třetí až pátá minuta, kdy se hostům zásluhou Knébla, Cee a Fišera podařilo vyrovnat. V nervózním závěru již další branka nepadla a utkání rozhodovaly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Fichtner a bonusový bod zůstal ve Varnsdorfu.

Domácí :  20:29 Vaněk Jan (Kamenický Přemysl), 30:03 Pešek Adam (Bartl Marek), 33:27 Pešek Adam (Kamenický Přemysl), 36:53 Vaněk Jan (Kamenický Přemysl), 38:17 Pešek Adam (Vaněk Jan),  60:00 Fichtner Lukáš SN

Hosté    :  18:26 Čihák Lukáš (Knébl Adam), 39:42 Apko Jakub (Nechanický Vít), 52:49 Knébl Adam (Apko Jakub), 53:42 Cee Viktor (Burdych Tomáš), 54:13 Fišer Lukáš

Tresty    :   3:2
Využití   :   0:1