2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  5:6 (2:4,0:1,3:1)

V osmém utkání KLM Libereckého kraje přivítali varnsdorfští 23.listopadu 2019 na Zimním stadionu hráče HC Frýdlant. Mužstvo, které v letošním roce je ve vedoucím tandemu soutěže. Za vše hovoří jejich statistika utkání. Sedm zápasů, šest vítězství. Jediná prohra je s dosavadním suverénem, týmem HC Stavební stroje Jičín. Statistika domácích utkání má opačné atributy. Sedm zápasů a jen dvě vyhraná utkání. Trenéři na obou střídačkách měli k dispozici téměř stejný počet hráčů do pole, ale o výsledku se rozhoduje na ledové ploše.

První třetina nabídla necelé osmdesátce diváků rychlý, dramatický hokej. Podle předpokladu hosté do utkání vlétli a na branku domácích se valil jeden útok za druhým. Domácí sice podle možností vyráželi do rychlých brejků, ale prioritou byla obrana. Přesto již v sedmé minutě se individuálně prosadil frýdlantský Filip Chlum a za dalších čtrnáct vteřin Tomáš Beníšek, 0:2. To bylo docela kruté, ale asi nutné. Domácí zrychlili hru a začali se tlačit do útočného pásma hostů. V desáté minutě dotáhl „nenápadný“ útok Martin Žďánský, 1:2 a o minutu později se přidal i František Prokop a bylo vyrovnáno, 2:2. Hra se vyrovnala a rušno bylo před oběma brankami. V patnácté minutě domácí obran nepokryla Lukáše Foldu a ten zvýšil na 2:3 pro hosty. V poslední minutě třetiny se hosté usadili v obraném pásmu domácích.  Po buly si brankář Března povyjel z branky a Tomáš Janda „fotbalovým“ dloubákem zvýšil na 2:4. Hezký hokejový moment na úkor domácích. Druhá třetina byla v režii hostů. Ne že by tolik dominovali, ale varnsdorfští jim to usnadnili tím, že se do útoku moc nehrnuli. A tak dali šanci vyniknout domácímu brankáři, Dominiku Březnovi. Ten i přes velkou snahu a několik dobrých zákroků, ve dvacáté čtvrté minutě přece jen kapituloval. To, když puk po chvíli „hledání“ mezi betonem a tyčkou do sítě dorazil Petr Benda, 2:5. Jen si nejsem jist, zda pan rozhodčí, který stál v opačném rohu kluziště, měl puk stále v dohledu. I přes nasazení a důraz hráčů obou mužstev, k prvnímu vyloučení došlo až ve dvacáté šesté minutě, za hrubost dvě minuty odpočíval frýdlantský Jakubec. Od třicáté první minuty odpočíval varnsdorfský Pípa za podražení a od třicáté osmé za pozdní dohrání opět Jakubec. Ani jedno mužstvo výhodu nevyužilo a druhá třetina skončila za stavu 2:5. Úvod poslední třetiny se domácím vůbec nepovedl. Po vhazování hosté nastřelili puk do útočného pásma. Brankář vyjel z klece a snažil se založit útok. To se nepovedlo a náhle před Březnou byli tři dotěrní frýdlantští útočníci. Puk do branky zasunul Tomáš Beníšek. Čtyřicátá první minuta, 2:6. Varnsdorfské to sice zaskočilo, ale nerezignovali. I když hosté byli stále aktivnější, přece jen polevili v důrazu a domácí se postupně osmělovali. V padesáté první minutě David Rubeš snížil na 3:6. Další stupňování tlaku zabrzdilo v padesáté čtvrté minutě vyloučení Hercoga na dvě minuty za faul kolenem. Na konci oslabení, v padesáté šesté minutě, hostům ujel David Rubeš a druhou brankou v utkání snížil na 4:6. A rodilo se drama. Frýdlantští se snažili vrátit do utkání, ale domácí byli v aktivnější. Když v padesáté deváté minutě Petr Bali Šoltés, po objetí branky z těžkého úhlu snížil na 5:6, bylo drama na světě. Posledních padesát vteřin měli domácí výhodu přesilovky, za podražení pykal Matějka, a šestý hráč v poli nahradil brankáře. Bohužel početní výhodu nevyužili a na kýžený bod nedosáhli, i když byl blízko. V pohledném, dramatickém utkání nakonec na tři body, i s trochou štěstí, dosáhli hosté.

Statistika zápasu :

Domácí : 09:11 Martin Žďánský (Adam Pešek), 10:43 František Prokop (Martin Žďánský), 50:09 David Rubeš (Martin Žďánský), 55:27 David Rubeš, 58:43 Petr Bali Šoltéz (Adam Pešek)

Hosté    : 06:19 Filip Chlum, 06:33 Tomáš Beníšek (Petr Benda), 14:23 Lukáš Folda (Petr Beran), 19:34 Tomáš Janda (Martin Kolmann), 23:38 Petr Benda (Tomáš Beníšek), 40:27 Tomáš Beníšek (Tomáš Janda)

Tresty    :   4:6 minuty
Využití   :   0:0, v oslabení 1:0
Diváci    :   78

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt