2019HokejSport

HC Česká Lípa – HC TS Varnsdorf 4:3 (2:1,1:2,1:0)

Krajská liga mužů Libereckého kraje pokračovala o tomto víkendu další sérií zápasů. Na Zimním stadionu v České Lípě přivítali v sobotu 7. prosince 2019 tým HC TS Varnsdorf. Domácímu mužstvu se v letošní sezoně zatím nedaří. Z dosud deseti odehraných zápasů nezískali ani bod.  Hosté na tom byli lépe. Z devíti utkání třikrát vyhráli.

Úvod zápasu lépe vyšel domácím. Již ve druhé minutě se kotouč, nahozený před branku hostů, odrazil od brusle obránce za záda bezmocného Březny. Branka byla připsána Václavu Šestákovi, 1:0. Českolipští se uklidnili a začali hrát svou typickou hru založenou na napadání rozehrávky již v obranném pásmu. Varnsdorfští se na dostřel branky domácích dostávali sporadicky. Jejich útoky povětšině končily v rohu útočného pásma. V desáté minutě byl za podražení na dvě minuty vyloučen domácí Novák a varnsdorfští nabídnutou šanci na vyrovnání zásluhou Daniela Oplta využili, 1:1. O dvě minuty později byl za podražení vyloučen varnsdorfský Arnold. Domácí nabídnutou výhodu využili. Radek Holčák zvýšil na 2:1. Poklid první třetiny v jejím závěru narušilo vyloučení domácího Zety za hrubost. Výhodu v podobě přesilovky na začátku druhé třetiny hosté nevyužili. Naopak ve dvacáté třetí minutě Milan Preussler zvýšil na 3:1. Domácí ubrali na důrazu a hosté se postupně dostávali do hry. Jenže jejich slabinou bylo finální zakončení. Až v třicáté první minutě Ondřej Černý z blízka nedal domácímu brankáři šanci, 3:2. O necelé dvě minuty ho napodobil Tomáš Arnold a bylo vyrovnáno, 3:3. A to nejen na světelné tabuli, ale i na hrací ploše. Hosté byli v této fázi utkání lepším celkem, jen proměňování šancí se jim nedařilo. V závěru druhé dvacetiminutovky si trestnou lavici užili za domácí Rašín, faul kolenem, a za hosty Pípa, hákování, ale ani jedno mužstvo přesilovku nevyužilo. Poslední třetina nabídla necelé stovce diváků oboustranně opatrný hokej. Bylo jasné, že kdo dá branku bude i s největší pravděpodobností brát tři body. V padesáté čtvrté minutě byl vyloučen za pozdní dohrání českolipský Rašín. Hosté se z početní výhody dlouho netěšili, za čtyřicet vteřin byl za sekání vyloučen Matějka. Hru čtyři na čtyři lépe zvládli domácí. Václav Šesták je druhou brankou v utkání poslal do vedení, 4:3. Poslední pětiminutovka utkání byla poznamenána jak nervozitou ze strany obou týmů, tak i sérií pochybných rozhodnutí arbitrů. Poslední minutu dohrávala mužstva jen se čtyřmi hráči na ledě, ale stav se již nezměnil. Českolipští v jedenáctém utkání konečně získali o tabulky první tři body.

Domácí : 01:27 Václav Šesták (Lukáš Rašín), 14:47 Lukáš Rašín (Ondřej Veber), 22:36 Milan Preussler, 54:30 Václav Šesták (Radek Holčák)

Hosté    : 10:41 Daniel Oplt (Jaroslav Matějka), 30:49 Ondřej Černý (Jaroslav Matějka), 32:10 Tomáš Arnold (Jan Matějka)

Tresty    :   10:8 minuty
Využití   :   1:0, oslabení 0:1
Diváci    :    90

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Ladislav Mizera, Michael Reichelt