2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Krajská liga mužů Libereckého kraje odstartovala v soboru 7. ledna 2017 nadstavbovou část soutěže. V části B se o konečné umístění na pátém až sedmém místě utkají týmy HC TS Varnsdorf, HC Česká Lípa a HC Frýdlant. Systémem každý s každým ve dvou kolech. Prvním soupeřem domácího týmu HC TS Varnsdorf bylo mužstvo HC Frýdlant, nad kterým v základní části dvakrát vyhrálo. Hosté přijeli jen s dvěma pětkami. Naopak domácí byli v plném počtu. Opticky se tak mohlo zdát, že utkání bude jasnou záležitostí pro domácí. Hosté začali nebojácně a domácím byli zdatným soupeřem. A s postupem času i lepším mužstvem. Varnsdorfští zápas začali koncentrovaně a dobře bránili, ale v přechodu do útoku a v zakončení byli bezradní. Co hostům chybělo v počtu hráčů, to nahrazovali nasazením, rychlostí a důrazem. Do vedení šli hosté, kteří vysunutou obranou již do středního pásma zachytávali nepřesné rozehrávky domácích a hrozili z rychlých brejků. Jeden takový se jim podařilo ve dvanácté minutě úspěšně zakončit. Průběh druhé třetiny byl obdobný. Domácí se snažili o zvrat, ale jejich úsilí troskotalo na dobře organizované obraně hostů. Zároveň jim to usnadňovali svou nepřesností, pomalou rozehrávkou a nedůsledností v zakončení. Přesto se na konci druhé třetiny i oni dočkali. Důsledné sledování nahozeného kotouče a zavázání obránce hostů využil Petr Šoltés ke snížení na 1:2. Očekávané vzepětí a kýžené otočení vývoje zápasu ze strany domácích poslední třetina bohužel nepřinesla. Naopak hosté v padesáté třetí minutě zvýšili na 1:3. V dramatickém závěru si hosté výsledek pohlídali a zaslouženě zvítězili.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí:          40. Petr Bali Šoltés

Hosté:              12. Tomáš Beníšek (Ondřej Velechovský), 23. Martin Doubek (Tomáš Janda), 53. Martin Kolmann (Ondřej Velechovský)