2017HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 4:11 (1:2,0:4,3:5)

Ve dvanáctém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje varnsdorfští hokejisté přivítali na domácím ledu 3.prosince 2017 vedoucí tým soutěže HC Turnov 1931. Domácí v dohrávaném utkání čtvrtého kola, 1.prosince 2017, překvapivě zvítězili na hřišti týmu HC Česká Lípa v poměru 5:4. V průběžné tabulce soutěže jim patří pátá příčka s dvanácti bodovým ziskem. Zajímavostí je, že všechna dosavadní tříbodová vítězství přivezli z venkovních utkání a letošní průběžný bodový zisk je již o padesát procent vyšší než celkový za celou loňskou sezonu. Přidat nějaký ten bod i z utkání s HC Turnov 1931 by bylo pěkné, jenže jejich výkony jsou stabilní a body nerozdávají. Vstup do utkání se varnsdorfským povedl. Již ve druhé minutě skóroval Rubeš. Jenže jako by platilo: „ … kdo dá první gól, ten prohraje!“. Za hosty v šesté minutě vyrovnal hráč Maděra. Necelá padesátka diváků viděla líbivý hokej, kdy domácí byli zdatným soupeřem hostů. Dobře bruslili, kombinovali a v osobních soubojích se také neztráceli. Hosté zvýšili skóre v sedmnácté minutě, kdy hráč Duda zvyšoval na 1:2. V první třetině varnsdorfští předvedli zatím svůj nejlepší výkon. Bohužel ve druhé třetině tento trend neudrželi a hosté je postupně začali přehrávat. I když jim velmi ulehčili. Občas se vidí, že tým, který hraje přesilovou hru dostane branku. Ale aby se toto opakovalo v jedné třetině třikrát? Nelze se pak divit, že domácí druhou třetinu prohráli 0:4. Budiž jim přičteno k dobru, že ani za tohoto stavu 1:6, zcela nerezignovali a snažili se hrát otevřený hokej. Jenže turnovští jsou dobrý tým a v poslední třetině ukázali, proč jsou vedoucím týmem. I varnsdorfští několikrát dokázali, že jejich akce mohou být přesné a efektivně zakončené brankou, ale na rozjeté hosty to nestačilo. Ti kontrolovali průběh zápasu a úspěšně ho dovedli do konce. V pohledném, dramatickém utkání zvítězil lepší tým, kterému domácí zdatně sekundovali. Snad se kýžené výhry na domácím ledu dočkají za čtrnáct dní, kdy hostí mužstvo HC Česká Lípa.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí       :  01:41 Rubeš ( Pořádek, Hercog), 43:05 Damnitz, 54:24 Kvaček ( Falta), 58:26 Rubeš ( Žďánský, Fichtner)

Hosté          :  05:07 Maděra, 16:53 Duda ( Jágr, Hanuš), 28:23 Maděra, 33:38 Hanuš ( Isach, Maděra), 36:40 Maděra ( Isach), 38:30 Maděra ( Isach, Hanuš), 43:22 Zákoutský Petr ( Šimůnek Jiří), 46:53 Isach ( Maděra), 48:49 Jágr ( Šimůnek Jakub, Eichler), 51:22 Šimůnek Jiří ( Hanuš), 53:34 Hujer ( Zákoutský Jan)

Vyloučení    :  5:7 využití – 0:2