2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Stavební stroje Jičín 0:9 (0:2,0:3,0:4)

V sobotu, 14.prosince 2019 zavítal na varnsdorfský Zimní stadion suverén letošního ročníku Krajské hokejové ligy Libereckého kraje, tým HC Stavební stroje Jičín. Předzápasová vizitka je impozantní, deset startů – deset vítězství.

Necelé padesátce diváků se utkání muselo líbit i přes vysokou prohru domácích, kteří nebyli jen pasívními účastníky. První třetina nabídla fandům, málokdy na varnsdorfském stadionu vídaný, kvalitní hokej. Opticky se mohlo zdát, že domácí jsou častěji v útočném pásmu hostů, ale museli si hlídat jejich bleskové přechody do útoku. To se jim dařilo jen do šestnácté minuty, kdy jičínský Ondřej Žalud rychlým brejkem vnikl do pásma a zpoza Březnovy branky zpětnou přihrávkou našel najíždějícího Zdeňka Borovce, jenž nechytatelnou ranou do šibenice otevřel stav utkání, 0:1. A za dvacet devět vteřin to bylo již 0:2. Rychlý brejk do nekoncentrované obrany zakončoval Vojtěch Sedmík. Tvrdý direkt pro domácí, ale hosté jsou tým, který dovede okamžitě využít zaváhání soupeře. V devatenácté minutě byl za nedovolené bránění vyloučen varnsdorfský Pípa. Ale šanci na skórování měli v posledních vteřinách třetiny domácí. Po rychlém brejku nedokázala brankáře hostů překonat ani dvojice hráčů. Druhá třetina již byla plně v režii jičínských. Na Březnovu branku se valil jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času kdy kapituluje obrana, případně i on. Na 0:3 zvyšoval ve dvacáté třetí minutě Lukáš Kollman. Následně domácí nevyužili přesilovku, když na trestné lavici za sekání odpočíval Prokop. A jičínští dál rychlými důraznými útoky zaměstnávali obranu a brankáře varnsdorfských. Na 0:4 zvyšoval ve třicáté druhé minutě Jakub Najman. Druhá polovina druhé třetiny byla poznamenána sérií vyloučení na obou stranách. Na trestné lavici postupně usedli tři hráči domácích a tři hostů. I když výkon arbitrů byl korektní, a utkání měli pod kontrolou, zbytečný, zákeřný faul u hrazení, zezadu na domácího hráče, provedený jičínským Borovcem byl nejen na dvě minuty za hrubost ale i na osobní trest! Ve třicáté páté minutě na 0:5 zvyšoval Jakub Hladík. V poslední třetině se hosté již do útoku moc nehrnuli a nechávali hrát domácí, ale využívali každé zaváhání, nepřesnost v rozehrávce k založení rychlého protiútoku. Taktika jim vycházela a skóre na jejich straně postupně rostlo. Postupně se trefili Zdeněk Borovec, Milan Průšek a Jaroslav Richter 0:8. Na posledních osm minut zápasu přenechal Dominik Března své místo v brance Vojtěchu Slámovi, kterého v padesáté páté minutě překonal Zděněk Borovec 0:9, ale do konce utkání si připsal několik dalších úspěšných zásahů. Hosté dokázali, že jim právem patří průběžná první příčka tabulky. Domácí jim především v první třetině zdatně sekundovali. Ve druhé a třetí třetině se projevila fyzická a herní vyzrálost hostů.

Domácí            :
Hosté               : 15:57 Zdeněk Borovec (Ondřej Žalud), 16:28 Vojtěch Sedmík (David Marček), 22:08 Lukáš Kollman (Milan Průšek), 31:17 Jakub Najman (Jan Prokop), 34:23 Jakub Hladík (Milan Průšek), 44:28 Zdeněk Borovec (Jan Prokop), 50:47 Milan Průšek (David Marček), 51:55 Jaroslav Richter (Ondřej Žalud), 54:54 Zdeněk Borovec (Jan Prokop)

Vyloučení        : 8:12 minuty
Využití             : 0:1