2019FotbalSport

FK Varnsdorf – FC Sellier & Bellot Vlašim  0:2 (0:2)

V dohrávce dvacátého šestého kola Fortuna Národní fotbalové ligy, 5. května 2019, se varnsdorfští na svém stadionu utkali s týmem FC Sellier & Bellot Vlašim. Chladné jarní počasí do ochozů příliš diváků nepřilákalo a jejich výkon je nepotěšil, ani nezahřál.  Varnsdorfští sice začali aktivně a první akce naznačila, že by to z jejich strany mohl být jednoduchý útočný fotbal. Ale byl to jen záblesk zbožného přání. Jak má vypadat dynamická hra v obranném bloku s rychlým přechodem do útoku, jim předváděli hosté. A úspěšně. Již v deváté minutě se po dlouhém výkopu Josefa Řeháka dostal k míči Oskar Fotr, který jednoduše přehodil daleko vyběhnuvšího Radka Porcala a otevřel skóre utkání, 0:1. A v sedmnácté minutě to mohlo být již 0:2, když domácí obraně opět upláchl Fotr, ale naštěstí pro ně netrefil prázdnou branku. Domácí měli šanci na vyrovnání ve dvacáté čtvrté minutě, kdy Bojan Dordič si skvěle obhodil ve vápně Jana Mizeráka a přízemním centrem našel osamoceného Adama Ondráčka. Jeho střelu brankář hostů lapil. Hosté opět udeřili ve třicáté čtvrté minutě, kdy si Jan Fortelný počkal na hranici vápna na odražený míč a krásnou střelou o břevno ho poslal do branky, 0:2. V posledních pětiminutovce první půle se zdálo, že domácí našli recept na hru hostů. Blízko ke korekci skóre byl Pavlo Rudnytskyy, ale jeho přízemní střelu brankář hostů vytáhl na rohový kop. Ve druhém poločase se varnsdorfští marně snažili dostat alespoň na dostřel branky hostů. Jejich pomalá, stereotypní, průhledná hra nečinila vlašimským problém, naopak ti se rychlými, jednoduchými kombinacemi dostávali do slibných zakončení. Hosté si přijeli pro bod, odvezli si tři. A zaslouženě.