2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant  7:6 (2:2,2:1,3:3) – dorost

Víkendová série zápasů varnsdorfských dorostenců pokračovala na Zimním stadionu v neděli 13. října 2019, kdy v devátém, předposledním utkání základní skupiny LD Libereckého kraje přivítali poslední tým soutěže HC Frýdlant. Papírově se zdálo, že to bude utkání s jasným favoritem. Jenže hosté nepřijeli jen tak odevzdat tři body. A když tak, ne „zadarmo“. Před domácími byla, v případě výhry, vidina historického postup ze základní do čtvrtfinálové skupiny. Podle soupisek mužstev měli mírně navrch varnsdorfští. Trenéři měli k dispozici dvanáct hráčů do pole, frýdlantští jen deset.

První třetina nabídla hrstce věrných fanoušků obou mužstev rychlý, dramatický hokej se spoustou oboustranně pěkných akcí. Ale také přemíry agresivita, kterou arbitři hned od začátku správně tlumili. Ve druhé minutě byli vyloučeni na dva hráči hostů za podražení a nesportovní chování. Když už se zdálo, že domácí přesilovku pět na tři nevyužijí, tři vteřiny před jejím koncem Přemysl Kamenický otevřel skóre, 1:0. Jenže místo jeho navýšení nabídli domácí od sedmé minuty hostům šanci na vyrovnání sérií tří nedovolených zákroků, podražení. Frýdlantští druhou nabídnutou šanci v jedenácté minutě využili a zásluhou Matyáše Jirečka srovnali stav na 1:1. Od šestnácté minuty bylo na ploše obzvláště více prostoru pro hru. Na trestné lavici seděli zároveň dva borci hostů, za hákování a sekání, a jeden domácí za nedovolené bránění. Stav se měnil až v osmnácté minutě, kdy se po individuální akci prosadil Jan Vaněk, 2:1. Hosté odpověděli v devatenácté minutě, když na trestné lavici za hrubost odpočíval domácí hráč, vyrovnání zařídil Jireček, 2:2. Druhá třetina začala vyloučením frýdlantského Kupce na 2+10 minut, když rozhodčí správně posoudili jeho zákrok jako vražení soupeře na mantinel, za velmi nebezpečný. Varnsdorfští výhodu nevyužili, naopak ve dvacáté páté minutě inkasovali z hole Tomáše Salače, 2:3. Od dvacáté osmé minuty byl vyloučen za podražení domácí Fichtner, ale o minutu později hostům, po chybné rozehrávce ujela dvojice domácích hráčů a zásluhou Adama Peška bylo srovnáno, 3:3. A když ten samý hráč v třicáté deváté minutě přidal další branku, šlo se do kabin za stavu 4:3. Třetí třetina začala očekávaným náporem hostů. Lépe se pohybovali a dobře kombinovali. Domácí se za podpory brankáře úspěšně bránili. Jenže ve čtyřicáté druhé minutě domácí hráč vyrobil faul kolenem a frýdlantští nabídnutou šanci na vyrovnání za pět vteřin využili. Trefil se Petr Štefkovič, 4:4. Utkání rozhodla čtyřicátá pátá minuta, kdy se v rozmezí patnácti vteřin dvakrát prosadil Stanislav Veselý, 6:4. A když ve čtyřicáté sedmé Lukáš Fichtner zvýšil na 7:4, zdálo se, že je utkání rozhodnuté. Ale hosté ukázali svou sílu nejprve v padesáté druhé Tomáš Salač a o dvě minuty později Jan Őszi snížili na rozdíl jedné branky, 7:6. Po sérii oddychových časů se zápas dohrával v režii domácích, kteří si uvědomili, že nejlepší obrana je útok. Usadili se v útočném pásmu hostů a dovedli zápas do vítězného konce. Tři body do tabulky zůstaly ve Varnsdorfu a bez ohledu na výsledek posledního utkání v Jablonci nad Nisou postupuje dorost HC TS Varnsdorf do čtvrtfinálových bojů.

Domácí : 03:45 Kamenický Přemysl (Pešek Adam), 17:25 Vaněk Jan, 28:20 Pešek Adam (Kamenický Přemysl), 38:50 Pešek Adam (Vaněk Jan), 44:37 Veselý Stanislav (Vaněk Jan), 44:52 Veselý Stanislav (Pešek Adam), 46:57 Fichtner Lukáš (Pešek Adam)

Hosté    : 10:28 Jireček Matyáš (Salač Tomáš), 18:58 Jireček Matyáš (Őszi Jan), 24:25 Salač Tomáš, 41:38 Štefanovič Petr (Krátký Ondřej), 51:06 Salač Tomáš (Jireček Matyáš), 53:55 Őszi Jan (Kupec Dominik)

Tresty    :   14:16 minuty + 10 minut osobní trest
Využití   :   2:2, v oslabení 1:1