2019HokejSport

HC TS Varnsdorf – Bílí Tygři Liberec  5:3 (1:1,2:0,2:2) – dorost

V pátek 11. října 2019 se na varnsdorfský led vrátil tým Bílí Tygři Liberec k osmému utkání základní skupiny LD Libereckého kraje. V prvním utkání hraném 15.9.2019 uštědřili domácím krutou porážku v poměru 0:16. Dosavadní suverén soutěže dosud nepoznal prohru a o jeho dominanci svědčilo i skóre 69:10. I když na jeho soupisce bylo uvedeno jen dvanáct jmen hráčů v poli, stejně byli jasným favoritem zápasu. Na domácí soupisce bylo uvedeno deset jmen. Rozebírat průběh první třetinách by bylo fádní. Liberečtí byli dominantní a varnsdorfští se po většinu času věnovali jen defenzivním úkolům. Ale jakmile se naskytla příležitost, vyráželi do rychlých protiútoků. V závěru první třetiny se jim jedna taková akce povedla a Jan Vaněk otevřel skóre, 1:0. Jejich radost trvala přesně osmnáct vteřin, tolik času potřebovali hosté ke srovnání stavu. Postaral se o to Tomáš Rydval, 1:1. I druhá třetina se pro ně začala vyvíjel dobře. Ve dvacáté první minutě si šel na dvě minuty za podražení odpočinou varnsdorfský Bertram, ale liberečtí výhodu nevyužili. Stejně tak si o dvě minuty později vedli i domácí, když za stejný přestupek na trestné lavici odpočíval liberecký Vyhlídko. Hosté více mysleli na útok než na obranu a domácí vycítili šanci. Ve dvacáté osmé minutě Stanislav Veselý po přihrávce Adama Peška poslal domácí opět do vedení, 2:1. Následně se ale museli vyrovnat s dvojnásobným oslabením, když za podražení na dvě minuty na trestné lavici odpočívali Fichtner a Bertram. Podařilo se. A navíc ve třicáté třetí minutě po samostatné akci Přemysl Kamenický zvýšil na 3:1. Další šanci na zvýšení skóre měli v závěru třetiny, když hráli přesilovku. Na trestné lavici odpočíval liberecký Vele. Nevyužili ji. Ve třetí třetině hosté vsadili vše na útok ve snaze otočit vývoj utkání. Domácí obrana odolávala do čtyřicáté šesté minuty. Liberecký Ondřej Rydval snížil na 3:2 a o necelých pět minut později i vyrovnal na 3:3. Ale další branku se libereckým vstřelit nepodařilo. Naopak v padesáté šesté minutě Adam Pešek poslal domácí do vedení 4:3. Necelé dvě minuty před koncem se hosté rozhodli pro hru bez brankáře. Ale Přemysl Kamenický zachytil jejich rozehrávku a čase 59:02 zvýšil na 5:3. Varnsdorfští komplikaci ve vývoji zápasu nepřipustili a překvapivě suveréna soutěže obrali o tři body. Bylo to vítězství celého týmu, ale ten jistě poděkoval svému brankáři Vojtěchu Hambálkovi, který je během utkání několika bravurními zákroky podržel.

Domácí : 19:06 Vaněk Jan (Wittur Filip), 27:19 Veselý Stanislav (Pešek Adam), 32:46 Kamenický Přemysl, 55:03 Pešek Adam (Veselý Stanislav), 59:02 Kamenický Přemysl

Hosté   : 19:24 Rydval Tomáš (Vele Adam), 45:08 Rydval Ondřej (Rydval Tomáš), 49:49 Rydval Ondřej

Tresty   :   10:6 minuty
Využití  :   0:0
Diváci   :   31

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Anna Martinková, Ladislav Mizera