2018HokejSport

HC Česká Lípa – HC Slavoj Liberec 9:5 (3:2,4:1,2:2)

První utkání letošního roku Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje sehráli českolipští 6.ledna 2018 s týmem HC Slavoj Liberec. Domácí měli v dosud odehrané části soutěže s libereckými vyrovnanou bilanci. Dvě utkání, jedno vítězství a jednu krutou porážku. V průběžné tabulce na hosty ztráceli tři body. Předzápasové diskuse byly na téma: „ … podaří se toto manko vymazat a odčinit porážku z minulého střetnutí“? Již první vteřiny utkání naznačily, že to bude dramatické utkání. První útok českolipských, první střela na branku a již v sedmnácté sekundě se měnilo skóre 1:0. Ve druhé minutě rozhodčí posílá na trestnou lavici za hákování libereckého hráče a domácí po dvaceti čtyřech sekundách početní převahu využívají 2:0. V nervózním úvodu posílají rozhodčí na trestnou lavici postupně hráče obou týmů. V páté minutě hosté svoji první početní výhodu jednoho muže na víc briskně využívají. Za šest vteřin je to 2:1. Českolipští si ale vedení o dvě branky vzali zpět za dalších dvacet pět sekund. 3:1. Neuběhlo ani šest minut první třetiny a diváci již viděli čtyři branky. Hra se zklidnila, emoce nikoli. Další série vyloučení na obou stranách ke změně skóre nevedla. V této fázi utkání byli českolipští lepším týmem, přesto se hostům podařilo v sedmnácté minutě vstřelit branku a upravit stav na 3:2. Ve dvacáté minutě byl vyloučen za podražení domácí hráč, ale hosté toho nevyužili a první třetina za tohoto svahu skončila. Na začátku druhé třetiny českolipští ubránili oslabení a důraznou hrou po celém hřišti eliminovali hru libereckých. Udeřili ve dvacáté sedmé minutě, kdy dvakrát skórovali a zvýšili vedení na 5:2. Emoce začaly opět pracovat a následovala další série vyloučení na obou stranách. Libereckým hráčům se ve třicáté druhé minutě podařilo snížit na 5:3, ale českolipští rychle odpověděli dalšími dvěma brankami a druhá třetina skončila za stavu 7:2. V poslední třetině domácí již kontrolovali hru a na další branky hostů dokázali vždy rychle zareagovat. Přesto to na ledě opět jiskřilo a rozhodčí posílali na trestnou lavici borce z obou mužstev. Českolipští si za předvedený výkon vítězství a tři body zasloužili. V průběžné tabulce se posunuli na třetí příčku před svého soupeře. Diváci viděli dramatické, bojovné utkání, kdy brankostroj domácích nahradil hokejovou krásu.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 0:17 Novák (Bauer), 1:46 Novák (Žák), 4:33 Rašín (Bauer), 26:17 Bauer (Preussler), 26:43 Holčák (Bulva), 32:48 Holčák, 35:03 Holčák, 43:37 Žák (Rašín, Bauer), 48:21 Rašín (Minařík)

Hosté :    4:07 Šesták (Vorel, Tomíček), 16:27 Psota (Šebesta, Tomíček), 31:02 Šebesta, 43:27. Duda, 59:59. Tomíček (Šesták)

Vyloučení – menší tresty  8: 7

Vyloučení – vyšší tresty:

Domácí :      Novák Václav    2x osobní trest – nesouhlas s výrokem + urážky rozhodčích

Hosté :         Svoboda Jiří       osobní trest – nesouhlas s výrokem + nadávky rozhodčím + TH za vulgární nadávky

Diváci :       167