2016HokejSport

HC TS Varnsdorf – BHK Turnov 4:11 (1:2,1:6,2:3)

V dvanáctém kole Krajské ligy mužů Libereckého kraje přivítali varnsdorfští hokejisté 17. ledna 2016 na domácím ledu tým BHK Turnov. Pohled do průběžné tabulky soutěže napovídá, že se proti sobě nastoupí poslední a předposlední tým soutěže. Před zápasem byla na pořadu dne ještě jedna otázka: „Podaří se domácím hráčům v této sezoně již konečně zvítězit?“

První třetinu začali domácí útočně a hosté si v obranné činnosti pomohli faulem. Následnou přesilovou hru domácí hráči za osmnáct vteřin přetavili ve vedoucí gól. Parádní vstup do utkání. Bohužel v dalších minutách nepotvrdili aktivní trend ze začátku utkání a hosté postupně převzali iniciativu. Varnsdorfští přestali stíhat v svém obranném pásmu a výsledkem byla série vyloučení čtyř hráčů. Poslední přestupek turnovští potrestali, vyrovnali na 1:1. V závěru první třetiny, v čase 19:34 přidali ještě jednu branku a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro hosty. Na druhou třetinu tohoto zápasu domácí jistě nebudou vzpomínat v dobrém. Během tří minut třikrát inkasovali a to je ještě čekalo oslabení – přesilovka 3:5. V té následně inkasovali dvakrát a bylo po utkání. I když domácí jemně korigovali stav svou druhou brankou, nic to nemění na faktu, že hosté byli lepším týmem a údaj na ukazateli skóre, na konci druhé třetiny, to jen dokládal 2:8. V poslední třetině se již hrál otevřený hokej. Hosté v pohodě kontrolovali průběh utkání a domácí, i když se snažili alespoň o korekci nepříznivého stavu, na zvrat v utkání neměli dostatek sil, které ztratili při bránění v oslabeních. A tak o největší vzruch v závěru utkání se postarali účastníci boxerské vložky za účasti rozhodčích. V ne příliš pohledném hokejovém utkání hosté z Turnova po zásluze zvítězili. A to nejen na ledě, ale i v hledišti.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 02:42 Kravets Dmitri – Doležal Lukáš, 28:57 Hodač Aleš – Sláma Vojtěch, 52:23 Prokop František – Damnitz Jakub, 58:27 Damnitz Jakub – Prokop František

Hosté   : 11:07 Zbroj Lukáš – Maděra Daniel, 19:34 Maděra Daniel – Baran Daniel, 23:40 Jágr Petr – Mizerík Lukáš, 24:15 Jágr Petr – Řezníček David, 26:54 Mizerík Lukáš – Jágr Petr, 32:19 Jágr Petr – Mizerík Lukáš, 33:41 Růzha Šimon – Fikrt Tomáš, 38:20 Baran Daniel – Maděra Daniel, 47:52 Zbroj Lukáš – Maděra Daniel, 55:12 Baran Daniel – Šimůnek Jakub, 56:34 Duda Jakub – Zákoutský Jan