2015HokejSport

HC TS Varnsdorf – BHK Turnov 6:5 po SN (2:1,2:4,1:0 – 0:0)

Letošní ročník Krajské ligy mužů Libereckého kraje zahájili varnsdorfští hokejisté na domácím ledu ve druhém kole, 25.října 2015, utkáním s BHK Turnov. Cestu na Zimní stadion ve Varnsdorfu si našlo 150 diváků, kterým aktéři zápasu připravili zajímavou a dramatickou podívanou se šťastným koncem pro domácí. A jaký byl průběh utkání? Tak trochu jako na houpačce. První třetina přinesla oboustranně opatrný hokej. Hosté měli více ze hry, ale domácí lépe bránili a byli úspěšnější v zakončení. Do druhé třetiny vstoupili obě mužstva s větším nasazením a důrazem v osobních soubojích. Domácí mírně nestíhali v obraných činnostech a tak akce turnovských zastavovali za cenu faulu. To se projevilo na počtu vyloučených na straně domácích ale postupně i na změně skóre ve prospěch hostů. Druhou třetinu hosté vyhráli 4:2 a otočili skóre zápasu na svou stranu. Třetí třetina nabídla divákům již „klidnější“ hokej. Domácím se hned v úvodu třetiny podařilo srovnat stav na 5:5 a obě mužstva začala hrát více na jistotu. Vyčkávala na chybu soupeře, a vstřelení rozhodující branky. To se i přes několik závarů před oběma brankami ani jednomu mužstvu nepodařilo. V normální hrací době utkání skončilo nerozhodně 5:5. Utkání směřovalo do pětiminutového prodloužení, ve kterém ale rozhodující branka také nepadla. Na řadu přišly samostatné nájezdy. To již hala bouřila a výborná divácká podpora hnala domácí za vítězstvím. To se jim vyplnilo až ve třetí sérii nájezdů, kdy hráč domácího týmu prostřelil brankáře hostů a dovedl zápas do vítězného konce. Za krásnou atmosféru hráči divákům, před odchodem do kabin, poděkovali.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí:   12. Židlický (Falta), 18. Falta, 26. Samofalovs (Falta), 27. Prokop (Damnitz, Židlický), 42. Hodač (Damašek, Bafia), 65. Samofalovs

Hosté:      13. Baran (Isach), 22. Baran (Isach), 24. Jágr (Isach), 37. Zákoutský Jan (Žmolil), 40. Zákoutský Jiří