2018HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec 7:8 (4:1,3:4,0:3)

V šestnáctém kole Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje se utkali varnsdorfští 14.ledna 2018 s týmem HC Slavoj Liberec. Hosté v minulém kole podlehli týmu HC Česká Lípa a klesli v tabulce na čtvrtou příčku. HC TS Varnsdorf zatím drží pátou příčku. V minulém kole také prohrál na ledě šestého Frýdlantu. První třetina byla v podání domácích z říše snů. Sice z prvního útoku hostů, po nedorozumění v obraně na začátku druhé minuty inkasovali z hole libereckého Šebesty, to ale nemělo na další vývoj první třetiny vliv. Varnsdorfští liberecké zaskočili důsledným napadáním při rozehrávce v jejich obranném pásmu, vysunutou obranou a kontrolou středního pásma. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat. Vyrovnání přišlo již ve čtvrté minutě z hole domácího Kmenta. Až do konce třetiny byli domácí jasně lepším mužstvem a z rychlých brejků postupně přidali další branky. V deváté a ve dvanácté minutě Fojt a ještě v téže minutě zvyšoval na 4:1 Matějka. Krásná hokejová podívaná v podání varnsdorfských hráčů. Za tohoto stavu se šlo do kabin. I úvod druhé třetiny vyšel domácím parádně. Již ve dvacáté druhé minutě Fojt zvyšoval na 5:1 a zkompletoval hattrick. Zdálo se, že domácí kráčí jistě za prvním vítězství na vlastním ledu. Jenže. Asi vidina čtyřbrankového náskoku je ukolébala. Polevili v napadání, stáhli obranu ze středního pásma a přenechali herní iniciativu libereckým hráčům. A ti nabídnutou šanci na zvrat v utkání plně využili. Rozjeli svůj systém rychlým, dlouhých přihrávek na najíždějící křídla. A bohužel i brankostroj. Diváci jen nevěřícně přihlíželi, jak čtyřbrankový náskok mizí před očima! Dvacátá pátá minuta Tomíček 5:2, dvacátá šestá Tomíšek 5:3, dvacátá osmá Šebesta 5:4, třicátá Herda 5:5! Konečně v třicáté čtvrté minutě se střelecky prosadili i domácí a Damnitz zvyšoval na 6:5. A když v závěru třetiny zvyšoval Matějka na 7:5, zdálo se, že herní krize je překonána. A jak dopadla třetí třetina? Varnsdorfští si z průběhu druhé třetiny nevzali ponaučení a nechali liberecké dál hrát jejich hru. A ti se činili. Domácí přestávali stíhat v obraně. O útoku ani nemluvě. A tak to nemohlo dopadnout jinak, než že v poslední třetině branky stříleli jen hosté. V čtyřicáté čtvrté Tomíček zkompletoval hattrick a upravil skóre na 7:6, ve čtyřicáté sedmé se prosadil Herda a bylo srovnáno, 7:7. Když již se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, byl ve dvacáté minutě dost přísně vyloučen domácí obránce. Liberečtí nabídnutou šanci využili a v čase 59:17 Herda upravil stav zápasu na konečných 7:8. Co dodat? Herní výkon varnsdorfského mužstva je zápas o zápasu lepší. Že se dá hrát vyrovnaná partie i mužstvem z čela tabulky bylo vidět na průběhu první třetiny. Bohužel super výkon v jedné třetině na vítězství v utkání nestačí. I přes prohru podali domácí velmi dobrý výkon.
Rekapitulace vstřelených branek :
Domácí :   03:21 Kment( Žďárský), 08:42 Fojt(Prokop), 11:22 Fojt( Března), 11:30 Matějka ( Bali Šoltés), 21:21 Fojt, 33:07 Damnitz (Kment), 39:10 Matějka
Hosté   :      01:02 Šebesta, 24:01 Tomíček V.(Herda, Pabiška), 26:43 Tomíček V.( Herda), 27:16 Šebesta( Duda, Šesták), 29:37 Herda( Burkoň, Tomíček V.), 43:25 Tomíček V.( Herda), 46:31 Herda( Tomíček V.), 59:17 Herda( Tomíček V., Pabiška)
Vyloučení:    6:3, využití – 2:1, oslabení – 1:0