2021HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Turnov 1931 3:9 (1:4,2:3,0:2)

Varnsdorfští hokejisté zahájili sezonu Krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje ročníku 2021/22 venkovním utkáním. Na jičínském ledu 19. září 2021 podlehli týmu HC Autocentrum Jičín v poměru 7:5. Na domácím stadionu se poprvé představili 26.září 2021. Soupeřem jim byl tým HC Turnov 1931.

Vstup do utkání z kategorie snů měli hosté. První střela na branku varnsdorfských po třiceti třech vteřinách hry skončila v jejich síti. Branka byla připsána Romanu Švíkovi, 0:1. A než se stačili vzpamatovat, na začátku čtvrté minuty přidal Daniel Miškovský druhou branku. Domácí na konci páté minuty kontrovali, na 1:2 snižoval Jaroslav Matějka. V šesté minutě byl za hákování vyloučen František Prokop, ale hosté výhodu nevyužili. Naopak varnsdorfští měli dvakrát na svých hokejkách možnost minimálně vyrovnat, ale ani jednu šanci neproměnili. Turnovští udeřili na konci deváté minuty. Na 1:3 zvyšoval Adam Jandejsek a za osmnáct vteřin přidal Lukáš Zbroj čtvrtou branku. Po deseti minutách svítilo na ukazateli skóre 1:4. Do konce třetiny varnsdorfští postupně vyrovnali hru, nevyužili přesilovku a v koncovce se jim nedařilo. Úvod druhé třetiny nabídl diváků pohledný hokej. Ve dvacáté páté minutě se podařilo zakončit akci Martinu Žďánskému a snížit na 2:4. Ale hosté další dramatizaci utkání nepřipustili. Lehce přidali a postupně si na své konto připsali tři branky. Zásluhou Karla Hlouška dvě a jednu přidal Jan Kotyza. Na vývoj utkání neměla vliv branka do jejich sítě, za domácí se podruhé v utkání trefil Jaroslav Matějka. Na druhou přestávku se do kabin odcházelo za stavu 3:7. V poslední dvacetiminutovce měli již více práce rozhodčí, kteří hned v zárodku poslali vychladnout na trestnou lavici domácího Pípu a hosté nabídnutou šanci využili. Na konci kombinace byl turnovský Adam Andejsek, 3:8. V padesáté třetí minutě na konečných 3:9 zvyšoval Jan Kotyza, když si trest za napadení odpykával Černý. Další branka už nepadla, i když se turnovští v poslední desetiminutovce nadechli k mohutnému náporu, Vojtěcha Slámu, který na několik posledních minut vystřídal Petra Káchu, se jim překonat nepodařilo.

Rekapitulace vstřelených branek :

Domácí : 04:53 Matějka (Žďánský), 25:51 Žďánský (Černý), 31:24 Matějka (Žďánský)

Hosté    : 00:33 Švík (Kysela), 03:07 Miškovský (Šafařovský), 08:55 Jandejsek (Miškovský), 09:13 Zbroj (Hanuš), 27:55 Hloušek (Šafařovský), 32:22 Hloušek, 33:39 Kotyza (Švík), 44:16 Jandejsek (Miškovský), 52:51 Kotyza (Švík)

Vyloučení :  3:5 využití – 0:2