2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Autocentrum Jičín  3:6 (1:1,2:4,0:1)

Třetí utkání jarní části KHL Libereckého kraje sehráli varnsdorfští hokejisté 23. ledna 2022 na svém ledu. Prověřit jejich formu přijel soupeř z nejtěžších, mužstvo HC Autocentrum Jičín, jehož zápasová bilance je dosud velmi aktivní. Třináct vítězství a jen čtyři porážky. Téměř stovka diváků byla zvědava, zda se domácím borcům podaří zaskočit favorita a navázat na vítězství z minulých utkání.

První třetina se musela líbit fanouškům obou týmů. Rychlý útočný hokej s celou řadou dramatických okamžiků před oběma brankami. A když hráči více myslí na hokej než na záludnosti, ani rozhodčí nemají důvod přerušovat hru. I když domácí obrana stíhala rychlé útoky hostů, přece jen jim v sedmé minutě upláchl Vojtěch Němec, ač tísněn, překonal domácího brankáře, 0:1. Varnsdorfským se podařilo vyrovnat v patnácté minutě. Nenápadnou střelou přes obránce se prosadil František Prokop, 1:1. Ve dvacáté minutě byl za nedovolené bránění vyloučen jičínský Němec. Ale domácí nabídnutou výhodu nevyužili. Naopak. Již ve druhé třetině, při dohrávce přesilovky, přišli lehkovážně ve své obranné třetině o puk a Jan Prokop poslal hosty do vedení, 1:2. Inkasovaná branka je rozhodila, hosty nakopla. Náhle jich bylo plné hřiště a domácí se jen s vypětím sil bránili jejich rychlým útokům. Kapitulovali až ve dvacáté osmé minutě, na 1:3 zvyšoval Erik Dvořák a ve dvacáté deváté zvyšoval Lukáš Kloutvor na dosti hrozivých 1:4. Kupodivu tato branka probudila varnsdorfské z letargie. Přidali na důrazu i rychlosti. Vyrovnali hru. Od třicáté druhé minuty měli výhodu přesilové hry, ale nevyužili. Až ve třicáté páté minutě se dočkali. K obratu zavelel kapitán Ondřej Černý, 2:4. Za dvě minuty na trestné lavici odpočíval jičínský Pilař. Kontaktní branku při přesilovce, doslova zpod brankáře, vydoloval František Prokop, 3:4! Jenže ve čtyřicáté minutě brankou do šatny na 3:5 pro jičínské zvyšoval Jan Prokop. Poslední třetina se již více méně hrála v režii hostů, kteří si hlídali náskok. Ve čtyřicáté čtvrté minutě byl za na nedovolené bránění na dvě minuty vyloučen domácí Veroněk. Hosté se nastěhovali do obranného pásma varnsdorfských a za minutu výhodu jednoho muže zužitkovali v šestou branku, 3:6. Do konce utkání již další branky nepadly, i když několik šancí měly obě mužstva. S výsledkem dramatického utkání jistě byli více spokojeni hosté a jejich početná skupina fanoušků. Domácí v utkání neudělali mnoho chyb, ale i těch několik je stálo body. Mrzet je musí především druhá inkasovaná branka, která měla na vývoj utkání fatální vliv.

Domácí            : 14:15 Prokop (Damašek), 34:17 Černý (Matějka), 37:25 Prokop (Damašek)

Hosté               : 06:13 Němec (Nový), 21:00 Prokop (Sedmík), 27:16 Dvořák (Sedmík, Najman), 28:50 Kloutvor (Pilař, Marček), 39:13 Prokop (Kloutvor), 44:38 Průšek (Prokop)

Vyloučení        : 6:14 minut, osobní trest : 10 minut
Využití             : 1:1 , v oslabení : 0:1
Diváci              : 95

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0065
Utkání řídili : hlavní : Jakub Serbus, čárový : David Ječný, Ondřej Krátký