2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Slavoj Liberec  6:5 SN (1:2,2:2,2:0,0:0)

Série domácích utkání varnsdorfských hokejistů jarní části KHL Libereckého kraje pokračovala 30. ledna 2022, kdy přivítali na svém ledu mužstvo HC Slavoj Liberec. Tým bojující o play off, jehož zápasová bilance byla lehce pasivní. Ze sedmnácti utkání sedm výher proti 10 porážkám.

Od prvního buly se hrál kvalitní pohledný útočný hokej. První třetina patřila hostům, i když se domácí snažili s hosty držet krok, přece jen přijmout liberecký totální systém, pět brání – pět útočí, by byl sebezničující. A tak se zaměřili na obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Hledali hluchá okénka, ve kterých by mohli udeřit. První udeřili liberečtí. V páté minutě dotáhl individuální akci do úspěšného konce Martin Bláha, 0:1. A měli i další možnost navýšit skóre. Od sedmé minuty na trestné lavici za faul kolenem odpočíval varnsdorfský Jarábek, ale nevyužili ji. Domácím se podařilo vyrovnat ve čtrnácté minutě zásluhou Jaroslava Matějky, 1:1. Tento stav nevydržel dlouho. V sedmnácté minutě byl za podražení vyloučen domácí brankář Kácha, trest za něj odseděl Damnitz. Nabídnutou výhodu hosté za necelou minutu využili a vzali si zpět vedení. Skóroval Filip Havlíček, 1:2. Za tohoto stavu se šlo i na první přestávku.

Vstup do prostřední části se lépe vydařil domácím. Ve dvacáté třetí minutě upláchl liberecké obraně Daniel Oplt a nedal brankáři hostů šanci, 2:2. Za necelé tři minuty domácí fanoušky rozjásal František Prokop, který vystihl rozehrávku libereckých a rychlý brejk úspěšně zakončil, 3:2. Jenže radost varnsdorfských trvala jen dvacet osm vteřin! Nedůslednost v obraně potrestal liberecký Václav Tomíček, 3:3. A za další dvě minuty si hosté vzali vedení zpět, když se jim povedl frontální útok a do prázdné branky opět zakončoval Václav Tomíček, 3:4. Branková série nabudila emoce na obou stranách a do hry se začala vkrádat agresivita. Ve třicáté první minutě se schylovalo k výměně názorů. Rozhodčí rychle zasáhli a poslali oba aktéry si odpočinout. Již při hře 4/4 odeslali vychladnout další dvojici. Ani jedna strana nedokázala využít volnějšího prostoru na ledu ke vstřelení branky, i když dramatických situací před oběma brankami bylo dost.

Úvod třetí třetiny nabídl domácím dvakrát šanci ke skórování. Ve čtyřicátí první minutě byl za sekání vyloučen liberecký Vaněček a těsně před vypršením jeho trestu za hákování jeho kolega Duda. Ale nevyužili ani jednu. Až při hře 5/5. Ve čtyřicáté páté minutě se opět prosadil František Prokop a vyrovnal na 4:4. A za patnáct vteřin důsledným forčekinkem vybojoval puk Adam Pešek a strhl vedení na stranu domácích,5:4. Jenže hostům se za tři minuty povedl další frontální útok, který zakončoval Jakub Šesták, 5:5. Poslední desetiminutovka byla v režii rozhodčích, kteří postupně vyloučili na straně domácích tři hráče a z hostů jednoho. Ani jeden tým výhodu přesilovky nevyužil. Vše měly rozhodnout poslední tři minuty utkání. Nejprve liberečtí zamkli domácí a rozpoutali pekelný kolotoč. Několikrát se již téměř radovali ze vstřelení branky, ale domácí brankář Petr Kácha vytáhl několik neuvěřitelných zákroků a tým podržel. Když se již zdálo, že si domácí oddychnou, byl za údajný faul loktem, necelé dvě minuty před koncem vyloučen Damašek. Ani tato poslední výhoda hostům, v základní hrací době, ke vstřelení branky nepomohla. Následovalo prodloužení, ve kterém diktovali tempo domácí. Ani zde se to neobešlo bez série vyloučení. Branka nepadla a na řadu přišly samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Jaroslav Matějka, který vystřelil prémiový bod pro varnsdorfské. Zápas nabídl stovce fanoušků dramatickou podívanou se vším, co ke kvalitnímu hokeji patří.

Statistika zápasu :

Domácí            : 13:08 Matějka (Žďánský), 23:00 Oplt (Žďánský), 25:57 Prokop, 44:48 Prokop (Damnitz), 45:03 Pešek, 65:00 Matějka SN

Hosté               : 04:48 Bláha, 17:35 Havlíček (Dospěl), 26:25 Tomíček (Burkoň), 29:23 Tomíček (Burkoň, Havlíček), 29:23 Šesták (Duda, Tomíček)

Vyloučení        : 18:16 minut
Využití             : 0:1, v oslabení : 0:1
Diváci              : 99

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L0072
Utkání řídili : hlavní : Šimon Brňák, čárový : Lukáš Damašek, Petr Krejbich