2022HokejSport

HC TS Varnsdorf – HC Frýdlant 3:2 (0:1,1:1,2:0) – junioři

Po šňůře venkovních zápasů dohrají varnsdorfští junioři zbylá utkání sezony na svém ledu. V prvním březnovém zápasu je 13. března 2022 čekal houževnatý soupeř, mužstvo HC Frýdlant, který má jednu z nejhorších bilancí letošního ročníku Regionální ligy juniorů. Jen tři vítězství a devatenáct porážek. Přesto je to soupeř, kterého není radno podceňovat.

Jako již po několikáté v letošní sezoně, úvod zápasu se domácím vůbec nepovedl. První útok hostí zakončený slabou střelou Tomáše Salače a k překvapení všech, puk skončil za zády domácího gólmana, 0:1. Domácí se sice vrhli do útoku a hosté se do konce třetiny povětšinou bránili, ale najít recept na jejich zahuštěnou obranu se jim nedařilo. Nevyužili ani dvě přesilové hry. Hosté hráli jen jednu, ale také ji nevyužili.  A tak na první přestávku se do kabin odcházelo za pro ně nepříznivého stavu 0:1.

Druhá třetina se podobala té první. Varnsdorfští se snažili. Frýdlantští se i za cenu nedovolených zákroků bránili, ale domácí nabízené výhody nedokázali využít. Do třicáté minuty hráli dvě přesilovky. Ve třicáté druhé lehkomyslně zakládali útok ve své třetině, ale frýdlantský Dominik Budka jejich rozehrávku zachytil a pohotově zakončil, 0:2. To již začínalo s domácími vypadat dost špatně, vzhledem k neschopnosti prosadit se v koncovce. Od třicáté páté minuty hráli další přesilovku, na trestné lavici za porušení postupu vhazování odpočíval Borecký. Varnsdorfským se podařilo snížit, když rychlý útok zakončil Adam Pešek, 1:2. Do konce druhé třetiny měla obě mužstva výhodu jedné přesilovky, ale ani jedno ji nevyužilo.

V poslední třetině byli varnsdorfští za svou aktivitu odměněni. Využili další přesilovku, za vystřelení puku mimo hřiště odpočíval na trestné lavici Louda a v jejím závěru se jim podařilo vyrovnat. Šťastným střelcem byl Tomáš Machálek, 2:2. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale kromě nasazení, začaly do zápasu vstupovat emoce. Trestné lavice byly v permanenci. V padesáté třetí minutě se domácím konečně podařila ukázková souhra, na jejímž konci byl Přemysl Kamenický a nemýlil se, 3:2. Posledních deset minut bylo v režii hostů, ale také domácí obrana byla neprostupná. V závěru se frýdlantští pokusili o hru bez brankáře, ale to se jim moc nepovedlo. Místo toho došlo na menší šarvátku na ledové ploše a následně i ke konfrontaci hráče hostů s jedním z diváků. Vyhrocený závěr pokazil dojem z docela hezkého zápasu.

Domácí : 35:18 Pešek (Damašek), 41:05 Machálek (Damašek) , 52:19 Kamenický (Pešek)

Hosté    : 00:36 Salač (Švadlenka), 31:44 Budka

Tresty    :   12:28 minuty
Využití  :   2:0, v oslabení 0:0
Diváci   :   83

Utkání řídili : hlavní : David Mizera, čárový : Michael Reichelt, Lukáš Damašek

Statistika zápasu, údaje o hráčích a další podrobnosti o zápasu byly vypracovány na základě „Zápis o utkání“ číslo L2465